Jānis Timma un Rinalds Mālmanis ceturtdien palīdzēja uzvaras garšu atguvušajai Spānijas vienībai Vitorijas “Baskonia” ULEB Eirolīgas izbraukuma mačā ar 97:77 pārliecinoši uzvarēt Lietuvas basketbola grandu Kauņas “Žalgiris”.

Timma šajā mačā izcēlās ar astoņiem, bet Mālmanis ar trim punktiem, savukārt “Baskonia” kopš novembra sākuma izcīnīja piekto uzvaru sešās spēlēs, trīs no tām gūstot ULEB Eirolīgā.

Uzvarētājiem ceturtdien pa 19 punktiem guva gruzīns Tornike Šengelija un francūzis Rodrigs Bobuā, bet zaudētājiem ar 20 punktiem izcēlās Pauļus Jankūns.

Abi latvieši laukumā devās sākumsastāvā. Timma spēlēja 23 minūtes un 21 sekundi, trāpot vienu no trim divpunktu metieniem un divus no četriem tālmetieniem. Viņš izcīnīja arī divas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu pieļāva vienu kļūdu, bloķēja vienu metienu un nopelnīja trīs piezīmes, tiekot pie sešiem efektivitātes rādītāja punktiem.

Savukārt Mālmanis nospēlēja 12 minūtes un 37 sekundes, realizējot vienu no trim tālmetieniem, bet aizmetot garām vienīgo divpunktu metienu. Viņam ar viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles un trīs piezīmes, ULEB Eirolīgas debitantam netiekot pie efektivitātes rādītāja punktiem.

“Baskonia” visu spēli atradās vadībā, taču ja vēl 14.minūtē viņu pārsvars bija tikai punkts (24:23), tad jau pēc puslaika viņi bija priekšā ar 54:32. Cīņas otrajā daļā “Žalgiris” sāka pakaļdzīšanos un astoņas minūtes pirms beigām spēja samazināt starpību līdz 64:71, taču izskaņā atkal pārsvars piederēja Vitorijas komandai, kura turnīrā tika pie trešās uzvaras astoņos mačos.

Savukārt “Žalgiris” cieta ceturto zaudējumu astoņās šosezon ULEB Eirolīgā aizvadītās spēlēs.