TIEŠRAIDE: FIBA U19 PČ. LATVIJA – SENEGĀLA

FIBA.BASKETBALL

Latvijas basketbola valstvienība trešdien 18:00 FIBA U19 pasaules čempionāta astotdaļfināla spēlē Daugavpilī tiekas ar Senegālas izlasi.

Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase sestdien zaudēja vienaudžiem no Puertoriko 75:79, bet svētdien pēdējā ceturtdaļā panāca 58:48 uzvaru pār Irānu. Otrdien pēdējā grupu turnīra spēlē aptuveni 35 minūtes izdevās būt vadībā pret Serbiju, kas galotnē atspēlējās un uzvarēja ar 71:70.

Senegāla A grupas pirmajā mačā ar 76:71 uzvarēja Japānu, pēc tam sīvā cīņā ar 73:78 piekāpās Lietuvai, un pēdējā spēlē ar 56:85 zaudēja Kanādai.

Pēc apakšgrupu turnīra Latvijas basketbolisti vairākos statistikas rādītājos atrodas vadošajā desmitniekā. Mačoha ar vidēji spēlē izcīnītām 7,7 atlēkušajām bumbām dala desmito vietu, Krišs Helmanis ar caurmērā 1,7 blokiem mačā ir dala piekto vietu, un Toms Skuja ar piecām rezultatīvām piespēlēm mačā ieņem piekto pozīciju.

Latvijai lielākās problēmas varētu sagādāt Ibu Dianko Badji, kurš trīs spēlēs vidēji izcēlies ar 14 punktiem, 10,3 atlēkušajām bumbām un 4,3 bloķētiem metieniem, kas ir labākais sniegums turnīrā. Arī pārējos statistikas rādītājos senegālietis ir vadošajā desmitniekā.: