TIEŠRAIDE: FIBA U19 PČ. LATVIJA – AUSTRĀLIJA

FIBA.BASKETBALL

Latvijas basketbola valstvienība sestdien FIBA U19 pasaules čempionāta spēlē par 9.-12.vietu Rīgas Olimpiskajā centrā tiekas ar Austrālijas izlasi.

Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase grupu turnīrā zaudēja vienaudžiem no Puertoriko (75:79), ar 58:48 uzvarēja Irānu un ar 70:71 zaudēja Serbijai. Astotdaļfinālā Latvija piekāpās Senegālai ar 44:57, bet ceturtdaļfinālā cīņā par 9.16.vietu ar 90:67 uzvarēja Dienvidkoreju.

Tikmēr Austrālija ar 97:67 sagrāva Mali, ar 62:64 zaudēja Turcijai un ar 66:87 – ASV. Astotdaļfinālā ar 73:86 tika zaudēts Spānijai, bet ceturtdaļfinālā cīņā par 9.16.vietu ar 95:52 tika sagrauta Puertoriko.

Austrālija līdz šim nedaudz labāk ir metusi no visām distancēm, kamēr Latvija labāk cīnījusies par atlēkušajām bumbām (43 vidēji spēlē pret 40 pretiniekiem). Arī pārējie rādītāji ir stipri līdzīgi. Austrālija ir bijusi agresīvāka un pārķērusi 11 bumbas spēlē pret septiņām Latvijai, bet Latvija  biežāk bloķējusi pretinieku metienus (pieci bloķēti metieni pret diviem).

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās līdz šim bijis Ričards Daniels Vanags, kurš vidēji mačā guvis 12 punktus. 11,6 punkti Krišam Helmanim (lielā mērā, pateicoties 30 gūtajiem punktiem pret Dienvidkoreju), bet Rodijs Mačoha izcēlies ar 10,4 punktiem.

Pretinieku rindās ir Daisons Denielss guvis 14 punktus, bet Džeilins Gelovejs – 10,6 punktus.