Talantīgais slovēnis Dončičs tiek atzīts par ULEB Eirolīgas oktobra labāko spēlētāju

Pievienot komentāru
Talantīgais slovēnis Dončičs tiek atzīts par ULEB Eirolīgas oktobra labāko spēlētāju
Foto: EPA/ SCANPIX

Talantīgais slovēņu jauneklis Luka Dončičs no Spānijas vienības Madrides “Real” atzīts par ULEB Eirolīgas turnīra oktobra labāko basketbolistu.

Eiropas čempions kļuvis par jaunāko ULEB Eirolīgas mēneša labākā spēlētāja balvas ieguvēju 14 gadu laikā, kopš šāds apbalvojums tiek piešķirts.

Dončičs aizvadītajā nedēļā divas reizes ieguva ULEB Eirolīgas kārtu labākā spēlētāja balvu, bet tagad ticis arī pie mēneša labākā spēlētāja titula. Kopš pērnā gada decembra patlaban 18 gadus vecais Dončičs pie kārtas vērtīgākā spēlētāja balvas ticis sešas reizes.

Oktobrī Dončičs palīdzēja Madrides klubam Eirolīgā tikt pie četrām uzvarām tikpat spēlēs, kas “Real” komandai ļauj kopvērtējumā dalīt pirmo vietu ar Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Pirejas “Olympiacos” no Grieķijas, kas arī šosezon turnīrā vēl nav zaudējusi.

Dončičs četros mačos nopelnīja 129 efektivitātes rādītāja punktus, kas Eirolīgā ir labākais rādītājs kopš 2000.gada. Viņš šajās cīņās iemeta 96 punktus, kas arī nevienam citam sezonas pirmajos četros mačos nebija izdevies pēdējo desmit gadu laikā.

Septembrī ar Slovēnijas izlasi par Eiropas čempionu kļuvušais Dončičs ULEB Eirolīgas sezonu sāka ar 27 punktiem pret Stambulas “Anadolu Efes” (88:74),kam sekoja 14 punkti pret Maskavas CSKA (82:69). Savukārt iepriekšējā nedēļā viņš sameta 27 punktus pret Daira Bertāna pārstāvēto Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” (100:90), nopelnot arī 41 efektivitātes punktu, bet piektdien viesos iemeta 28 punktus uzvarā pār Kauņas “Žalgiris” vienību (87:66).

Dončičs ar vidēji 24 punktiem spēlē pagaidām ir ULEB Eirolīgas rezultatīvākais spēlētājs.

Lasi vēl