Strēlnieks pastāsta par NBA piedāvājuma noraidīšanu, spēlēšanu ar Eiropas zvaigznēm un bērnības atmiņām

0 Komentāru
Strēlnieks pastāsta par NBA piedāvājuma noraidīšanu, spēlēšanu ar Eiropas zvaigznēm un bērnības atmiņām
INSTAGRAM

Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks intervijā ar ”BasketNews” pastāstīja savu pieredzi līdzšinējā basketbola karjerā un bērnības atmiņām vēl augot maziņam Latvijā.

Basketbolu Jānis sāka spēlēt 7 gadu vecumā, kad vecākā brāļa iedvesmots tika aizvests uz pirmo treniņu, bumba tik ļoti iepatikās, ka tā arī netika nomesta malā ne mirkli.

Pirms tam gan Jānis bija mazais dziedātājs un dejotājs, 1994.gadā arī piedaloties konkursā ar nosaukumu ”Cālis”, bet izvēle krita par labu oranžajai bumbai.

Basketbola karjerā Jānim ir gājis raibi un lielākā tiesa ir pavadīta ”leģionāra maizē”, par ko arī Jānim ir savas pārdomas un stāstāmais.

2018. gada sezonā Strēlniekam nāca piedāvājums no okeāna otras puses. Saspēles vadītājam tajā brīdī bija līgums ar Pireju ”Olympiacos” un sezonas vidū Strēlnieks nevēlējās lieki riskēt, dodoties nezināmajā.

”Sezonas laikā nebiju gatavs doties uz citu klubu. Runājām ar aģentu par to, ka ir jāizmēģina šāda iespēja, kas varbūt arī vienīgā dzīvē, bet Eiropā spēlē tādu basketbolu, kas mani piesaista vairāk un es pats tajā labāk iederos, neesmu tas atlētiskākais spēlētājs, tāpēc NBA man būtu grūti gājis,” stāsta Strēlnieks.

Aizsargs izstāsta savu pieredzi grieķu flagmanī Pireju ”Olympiacos”, par Vasiļa Spanuļa lomu komandas veidolā un to, cik tuvu pēc otrās sezonas ir bijis līgumam ar Pireju lielāko ienaidnieku Atēnu ”Panathinaikos”.

”Visi varēja redzēt to, cik mentāli spēcīgs ir Spanulis, viņš varēja nospēlēt 3 sliktas ceturtdaļas, bet kad pienāca izšķirošie brīži, tu zināji, ka tev bumba ir jādod viņam, jo viņš zināja kā noslēgt spēles. No viņa varēja ņemt piemēru, cik smagi ir jāstrādā treniņos, jo darba ētika viņam bija augstākajā līmenī,” atceras Strēlnieks.

”Pēc otrās sezonas Pirejās bija runas ar ”Panathinaikos”, bet vasaras otrajā pusē nāca piedāvājums no CSKA un kopīgi ar ģimeni nolēmām, ka tas būtu prātīgāks lēmums, doties uz Krieviju nevis nomainīt lielākos Grieķijas ienaidniekus. Tāpēc ilgi nebija jādomā un uzreiz aģentam teicu, ka brauksim uz Maskavu,” par līguma parakstīšanu stāsta Jānis.

Tieši Krievijā arī sākās ilggadējā Latvijas izlases saspēlnieka leģionāra gaitas, kad 2011.gadā Strēlnieks pievienojās Sanktpēterburgas ”Spartak”, kur nospēlēja līdz 2013.gadam. ”Spartak” komandā tajā laikā arī spēlēja tagad NBA savu reputāciju nostiprinājušais aizsargs Patriks Beverlijs.

”Pirmajā mūsu treniņā pret viņu man bija 4 kļūdas pirmajās piecās minūtēs, jo centos viņu apspēlēt ar ”crossover” kustību un katru reizi tas beidzās vienādi – bumba atradās jau viņa rokās. Viņam jau tad bija ļoti laba aizsardzība, veiklas rokas. Mēs uzvarējam daudz spēles ar viena punkta pārsvaru pateicoties viņa aizardzībai, jo pēdējos uzbrukumos viņš ļoti bieži atņēma pretinieku mazajiem spēlētājiem bumbu un aiskrēja ātrajā pretuzbrukumā,” par Beverliju atceras stāstīt Strēlnieks.

Nākamo, 2021./2022. gada sezonu, Strēlnieks pavadīs Kauņas ”Žalgiris”, spēlējot Lietuvas čempionātā un ULEB Eirolīgā. Kā sezonas mērķis latviešu aizsargam ir parādīt pēc iespējas labāku individuālo sniegumu, kas miksējas kopā ar pārējās komandas parādīto uz laukuma. Būt vienotai komandai, un ar tādu spēli sasniegt ari ”playoff’cīņas Eirolīgā.

0 Komentāru

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. ”Severstal” – Rīgas ”Dinamo”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ” Metallurg”

Rīgas ”Dinamo” trešo reizi sezonā piekāpjas "Severstal"

Rīgas ”Dinamo” "bullīšu" sērijā piekāpjas titulētajam KHL grandam “Metallurg”

Pirmsspēles apskats: "Dinamo" pret "Severstal" aizvada pirmo maču bez Zubova

Karsums: Ir labi, tas, ka mums ir raksturs. Mēs nepadodamies. Spēlējam līdz galam

"Dinamo" ģenerālmenedžeris Buncis: Tuvākās spēles aizvadīsim ar esošo treneru kolektīvu

Ir trešā uzvara pēc kārtas! Rīgas “Dinamo” pagarinājumā apspēlē Indraša ”Vityaz”

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

UFC cīņu rekordists Millers ar skaistu sitienu nokautē Gonzalezu