Šosezon LBL risināsies bez bronzas medaļnieces “Barons kvartāls”

0 Komentāru
Šosezon LBL risināsies bez bronzas medaļnieces “Barons kvartāls”
Foto: facebook.com/BaronsBC/

Iepriekšējās sezonas “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas medaļniece “Barons kvartāls” gaidāmajā sezonā LBL čempionātā nespēlēs, trešdien  sacīja kluba valdes priekšsēdētājs Jānis Pormalis.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde lems par LBL augstākās divīzijas dalībnieku sastāvu, taču vēl līdz šim brīdim nebija skaidrības par “Barons kvartāls” un “Jūrmala”/”Fēnikss” dalību turnīrā.

LBS vadībai trešdien plānota tikšanās ar Jūrmalas domes vadību par komandas finansēšanu, savukārt “Barons kvartāls” jau tagad paziņojis, ka LBL nespēlēs, negrasoties to darot arī līmeni zemākajā LBL otrajā divīzijā.

“Situāciju ir tāda, ka “Barons kvartāls” nākamajā sezonā LBL nespēlēs, taču es nevēlos sīkāk komentēt iemeslus, kurus labāk ir jautāt LBL un LBS vadītājiem,” sacīja Pormalis.

Viņš lika noprast, ka LBL piedāvātie dalības nosacījumi, kad daudzi klubi saskārušies ar finansiālām grūtībām, kā arī ņemot vērā kopējo ekonomisko situāciju valstī, lielākajai daļai komandu nav pievilcīgi dalībai čempionātā.

“Ir divas vadošās komandas “VEF Rīga” un “Ventspils” ar spēcīgiem sastāviem, ar kuriem pārējie diezin vai varētu konkurēt. Ja pērn bija augsts līmenis un intriga, tad šosezon mēs redzam, ka pārbaudes spēlē LBL augstākās divīzijas klubs zaudē LBL otrās divīzijas vienībai. Tas pasaka ļoti daudz par situāciju klubos,” bilda Pormalis.

“Barons kvartāls” valdes priekšsēdētājs sacīja, ka no organizatoru puses netiek piedāvāta adekvāta mārketinga un reklāmas iespēju platforma, kas neveicina iespēju klubiem piesaistīt sponsorus un atbalstītājus.

Pormalis arī norādīja, ka pagaidām grūti spriest, vai “Barons kvartāls” LBL varētu atgriezties aiznākamajā 2018./2019.gada sezonā. Tāpat klubs šosezon nespēlēs LBL otrajā divīzijā. “Zinot to, kādas izmaksas ir arī tur [otrajā divīzijā], neredzam ekonomisko pamatojumu tur piedalīties,” norādīja bronzas medaļnieku pārstāvis.

Basketbola klubs “Barons” savulaik izcīnīja divus Latvijas čempiontitulus, turnīrā triumfējot 2008. un 2010.gadā. Savukārt 2008.gadā šī Latvijas komanda triumfēja arī FIBA Eiropas kausa izcīņā. Šajā desmitgadē komanda ilgu laiku cīņā par augstām vietām neiesaistījās, taču aizvadītajā sezonā, savācot konkurētspējīgu sastāvu, izcīnīja LBL bronzas medaļas. “Barons kvartāls” vispirms ceturtdaļfināla sērijā ar 3-2 pārspēja “Jēkabpili”, bet cīņā par trešo vietu ar 3-1 uzvarēja 2016.gada valsts čempioni “Valmieru”/ORDO.
0 Komentāru