Šmits, Blūms, Timma un Mālmanis izcīna uzvaras Spānijā

Latvijas basketbolisti Rolands Šmits, Jānis Blūms, Jānis Timma un Rinalds Mālmanis svētdien palīdzēja savām komandām uzvarēt Spānijas basketbola čempionāta (ACB) spēlēs.

Grūta cīņa par uzvaru bija Šmita pārstāvētajai Fuenlavradas “Montakit” vienībai, kas viesos ar 71:69 (17:21, 12:15, 21:7, 21:26) apspēlēja Madrides “Movistar Estudiantes” spēlētājus.

Divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Šmits iemeta divus punktus un izvirzīja savu komandu vadībā ar 61:60, bet sekojošo soda metienu nerealizēja. Turpinājumā pieredzējušais horvāts Marko Popovičs arī trāpīja tālmetienu, viesiem nostiprinot vadību. Kaut 13 sekundes pirms pamatlaika beigām “Movistar Estudiantes” vēl panāca izlīdzinājumu 69:69, tomēr Kristians Ejenga izrāva uzvaru viesiem.

Šmits nospēlēja 29 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā iemeta astoņus punktus, realizējot divus no trim divpunktu raidījumiem un četrus no pieciem soda metieniem, bet abi viņa tālmetieni lidoja garām.

Vēl latvietim bija arī sešas atlēkušās bumbas, divas piezīmes un četri izprovocēti pārkāpumi, kas summā deva 12 efektivitātes punktus.

Par rezultatīvāko uzvarētājiem ar 15 punktiem kļuva Popovičs, kurš vienīgais tika pie vairāk efektivitātes punktiem nekā Šmits.

Savukārt Timma un Mālmanis iemeta pa septiņiem punktiem, palīdzot Vitorijas “Baskonia” komandai ar 87:77 (24:17, 22:18, 24:24, 15:18) mājās pieveikt Badalonas “Divina Seguros Joventut “.

Timma nospēlēja 25 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā trāpīja divus no trijiem divpunktu raidījumiem un vienu no trijiem tālmetieniem. Tāpat viņš savāca piecas atlēkušās bumbas un nopelnīja četras piezīmes, dueli noslēdzot ar trim efektivitātes punktiem.

Savukārt Mālmanis laukumā pavadītajās 18 minūtēs un 31 sekundē trāpīja divus no pieciem divpunktu raidījumiem un trīs no sešiem soda metieniem, bet abi viņa izmestie tālmetieni lidoja garām. Vēl Mālmanis izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izpildīja divas rezultatīvas piespēles un izprovocēja trīs pārkāpumus, kas deva sešus efektivitātes punktus.

Tāpat Mālmanis sasniedza labāko +/- rādītāju mačā, esot laukumā laikā, kamēr “Baskonia” guva par 16 punktiem vairāk nekā ielaida.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija gruzīnu uzbrucējs Tornike Šengelija. Zīmīgi, ka čempionāta ievadā Mālmanis tika “Baskonia” sastāvā, jo savainojuma dēļ nevarēja spēlēt Šengelija, tomēr tagad viņam izdevies nostiprināties vienībā.

Tikmēr citā mačā Blūms palika bez punktiem, bet viņa pārstāvētā Saragosas “Tecnyconta” vienība mājās ar 89:77 (16:17, 16:23, 24:16, 33:21) pārspēja Tenerifes “Iberostar” vienību.

Latviešu saspēles vadītājs laukumā bija 15 minūtes un 57 sekundes, šoreiz netrāpot nevienu no trim izpildītajiem tālmetieniem. Tāpat Blūms nopelnīja trīs piezīmes, dueli noslēdzot ar -4 efektivitātes punktiem. Šeit uzvarētājiem pārliecinoši rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Gerijs Nīls.

Sezonu “Tecnyconta” komanda iesāka ar četriem zaudējumiem, bet tagad jau gūtas četras uzvaras pēc kārtas, kas ļāvis vienībai iekļūt izslēgšanas sacensību zonā.