Šmits ar 11 punktiem sekmē “Montakit” uzvaru pret Timmu un “Baskonia”
Šmitam 11 punkti uzvarā pār ''Baskonia''. (Foto: AP/SCANPIX)

Latvijas izlases basketbolistu duelī Spānijas augstākajā līgā (ACB) svētdien Rolands Šmits guva 11 punktus, palīdzot Fuenlavradas “Montakit” komandai mājās pārspēt ULEB Eirolīgas klubu Vitorijas “Baskonia”, kuras rindās Jānis Timma izcēlās ar sešiem punktiem.

“Montakit” izcīnīja ceturto uzvaru tikpat spēlēs un ir pārsteidzoša turnīra līdere. Tāpat svētdien pret savu bijušo komandu ar 13 punktiem izcēlās Jānis Blūms, taču viņa pārstāvētā Saragosas “Tecnyconta” cieta neveiksmi pret Bilbao “Retabet”, bet vēl vienā mačā Anžejs Pasečņiks guva piecus punktus Grankanārijas “Herbalife” zaudējumā.

Fuenlavradas klubs savās mājās “Baskonia” komandu uzvarēja ar rezultātu 80:75 (20:8, 16:23, 29:16, 15:28). Šmits spēlēja 18 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā trāpīja četrus no sešiem divpunktu metieniem un trīs no sešiem “sodiņiem”. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un pārtvēra vienu pretinieku pispēli, nopelnot četras piezīmes un izprovocējot četrus pretinieku pārkāpumus, kas viņam deva septiņus efektivitātes punktus.

Tikmēr Timma sēlēja 28 minūtes un 20 sekundes, trāpot vienu no diviem divpunktniekiem, vienu no pieciem trejačiem un vienu no diviem soda metieniem. Timma izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu un pieļāva vienu kļūdu, kā arī spēli beidza pirms laika ar piecām piezīmēm, tiekot pie četriem efektivitātes punktiem.

“Montakit” pirms pēdējās ceturtdaļas bija pārliecinošā vadībā ar 65:47, beigās “Baskonia” vīriem gan gandrīz panākot pretiniekus. Uzvarētājiem meksikānis Fransisko Kruss, kurš pirms diviem gadiem spēlēja “VEF Rīga” rindās, guva 15 punktus, bet “Baskonia” rindās ar 20 punktiem izcēlās Tornike Šengelija.