Šmita “Barcelona” un Strēlnieka CSKA aizvada Eirolīgas ceturtdaļfināla trešās spēles

CSKABASKET.COM

Otrdien un trešdien tiks aizvadītas “Turkish Airlines” Eirolīgas ceturtdaļfināla sēriju trešās spēles.

Abas Latvijas basketbolistu pārstāvētās komandas laukumā dosies trešdien, Rolanda Šmita “Barcelona” tiekoties ar Sanktpēterburgas “Zenit” un Jāņa Strēlnieka Maskavas “CSKA” ar Stambulas “Fenerbahce”.

Regulārās sezonas uzvarētāja “Barcelona” pagājušajā nedēļā knapi izvairījās no nokļūšanas bezdibeņa malā. Pēc zaudējuma pirmajā spēlē, Rolanda Šmita klubs otrajā izcīnīja uzvaru tikai pagarinājumā 81:78, turklāt “Zenit” līderim Kevinam Pangosam pamatlaika beigās bija iespēja Krievijas klubam nodrošināt arī otro uzvaru.

“Zenit” basketbolisti savus pretiniekus pārspēja divpunktnieku precizitātē – 59,4 % pret  42,1 %. Savukārt “Barca” precīzāk meta trīspunktniekus – 50 % pret 34,7 %. Šarūna Jasikēviča Katalonijas kluba spēlētāji abās pirmajās spēlēs uz soda metienu līnijas stājās 62 reizes, kamēr viņu pretinieki sodus izpildīja tikai 29 reizes. “Barcelona” rezultatīvākais spēlētājs pirmajos mačos bija Brendons Deivīss ar 20 punktiem, “Zenit” komandā Pangosa kontā bija 21 punkts vidēji spēlē.

Jāņa Strēlnieka Maskavas CSKA abās pirmajās spēlēs pārspēja Stambulas “Fenerbahce” – 92:76 un 78:67. Latvijas izlases aizsargs izslēgšanas spēlēs vidēji guva 7 punktus, trāpot 57,1 % trīspunktnieku (4/7).

Madrides “Real” otrdien uzņems Stambulas “Anadolu Efes”. Turcijā abas reizes dominēja “Anadolu Efes”, Spānijas Karalisko klubu apspēlējot 90:63 un 91:68.

Neskatoties uz ievērojami sīvākām cīņām, divas uzvaras svinēja arī Milānas “Olimpia”, kas savā laukumā pārspēja Minhenes “Bayern” 79:78 un 80:69.