Komentāri
Sieviete – basketbola leģenda! Atklāta Uļjanai Semjonovai veltīta izstāde
Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs sveic basketbola leģendu Uļjanu Semjonovu izstādes "Es mīlu šo spēli" atklāšanas pasākumā Latvijas Sporta muzejā. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas Sporta muzejā atklāta divkārtējai olimpiskajai čempionei Uļjanai Semjonovai veltīta izstāde.

Ar LBS atbalstu tapušajos informatīvajos stendos var iepazīties ar Uļas ceļu no Daugavpils rajona Medumu ciema līdz pasaules basketbola augstākajām virsotnēm – diviem olimpiskās, trim pasaules, desmit Eiropas čempiones tituliem, 12 uzvarām Eiropas kausu izcīņās un iekļaušanai trijās pasaules basketbola slavas zālēs Springfīldā, Noksvilā un Ženēvā.

Foto: Latvijas Sporta muzejā atklāta divkārtējai olimpiskajai čempionei Uļjanai Semjonovai veltīta izstāde

LSM darbinieki izstādi veidoja kopā ar jubilāri. Uļa, pārskatot savu sporta trofeju  saimniecību, smejoties teikusi: ”Nu ko jūs ar tām sudraba un bronzas medaļām darīsiet?! Tās jau nav vajadzīgas!” Un ekspozīcija pārvērtās par zelta izstādi – PSRS čempionātu, pasaules un Eiropas čempionātu, olimpisko spēļu zelta medaļas, diplomi, skaistas un vēsturiski nozīmīgas balvas, kā arī valsts apbalvojumi , ielūgumi, akreditācijas kartes, zīmējumi, talismani un suvenīri. Leļļu muzejs priecātos, ieraugot tādu meitenīšu kolekciju no pasaules malu malām. Īpaši dārga Uļai ir Spānijas basketbola kluba ”Tintoretto” prezidenta Antonio Hariņjo dāvana dzimšanas dienā – porcelāna Arlekīns…

Skatītāji gūs brīnišķīgu ieskatu U. Semjonovas lielajā dzīves notikumā – uzņemšanas ceremonijā Basketbola Slavas zālē Springfīldā: ar neparasti skaisto goda balvu, apliecinājuma diplomu un daudziem citiem mazākiem un lielākiem priekšmetiem. Arī ar ceremonijas svētku tērpu – žaketi.

Svētku tērpam līdzās būs arī basketbola darba tērpi – dažādu gadu TTT komandas, Latvijas un PSRS izlases formas tērpi. No Minhauzena muzeja vaska figūru kolekcijas uz Latvijas Sporta muzeju atceļojusi arī pati Uļa tradicionālajā TTT meistarkomandas tērpā…

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Basketbola muzeja krātuvi.

Lasi vēl