Serbijas basketbolisti Eiropas U-18 čempionāta finālā uzvar spāņus; lietuvieši izcīna bronzu

Serbijas U-18 puišu basketbola izlase svētdien šīs vecuma grupas Eiropas čempionāta finālā pārspēja Spānijas vienaudžus, kamēr lietuvieši izcīnīja bronzas medaļas.

Serbijas basketbolisti finālā svinēja uzvaru ar rezultātu 74:62 (11:18, 17:11, 21:11, 25:22).

Serbijas izlases rindās ar 23 punktiem izcēlās spēka uzbrucējs Nikola Miškovičs, kurš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju. Miškovičs vidēji mačā guva 12,9 punktus, izcīnīja 5,9 atlēkušās bumbas, veica 1,3 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 1,1 bumbu.

Tikmēr spāņiem 23 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Serhi Martinesa kontā.

“Tas ir neticami, nespēju vārdos izteikt savas sajūtas. Jūnijā apsolīju izlasei, ka tiksim uz goda pjedestāla. Šo titulu gaidījām ļoti ilgu laiku. Ne tikai tikām pie medaļas, bet izcīnījām zelta medaļas, kas ir paša augstākā kaluma. Turnīru noslēdzām savā stilā, ar atspēlēšanos. Puiši parādīja raksturu un cīņassparu. Vēlos ar viņiem spēlēt kopā vēl daudzus gadus,” turnīra rīkotāji citē Miškoviču.

Serbijas basketbolisti zem neatkarīgas valsts karoga šajā vecuma grupā uzvarējuši trīs reizes, iepriekšējo titulu izcīnot 2009.gadā. Savukārt vēl piecus zeltus izcīnīja bijusī Dienvidslāvija, bet vienu reizi par čempioni tika kronēta Serbija un Melnkalne.

Savukārt bronzas mačā lietuvieši ar rezultātu 97:88 (22:25, 21:20, 18:23 23:16, 13:4) pagarinājumā pārspēja Turciju.

Lietuvas izlasē ar 22 punktiem un septiņām bumbām zem groziem atzīmējās Ēriks Venskus, bet turkiem 21 punkts un astoņas atlēkušās bumbas Jitčanam Sajbiram.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas U-18 puišu basketbola izlase svētdien zaudēja arī noslēdzošajā Slovākijā notiekošā Eiropas čempionāta spēlē, paliekot pēdējā, 16.pozīcijā.

Spēle par 15.vietu Latvijas izlase ar 57:69 (17:23, 14:13, 12:22, 14:11) piekāpās Slovākijai, ko pirms tam uzvarēja apakšgrupu turnīrā.

Līdz ar to šogad abas Latvijas prestižākās jaunatnes izlases palikušas kopvērtējuma pēdējās pozīcijās, jo Latvijas U-20 izlase bija 16.pozīcijā savā Eiropas čempionātā. Tiesa, ja jaunieši zaudēja visos septiņos Eiropas čempionāta mačos, U-18 izlase uzvarēja divās apakšgrupas spēlēs.

Tāpat U-18 izlase pretēji U-20 basketbolistiem nezaudēja vietu Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā, jo nākamgad meistarsacīkstes risināsies Latvijā.

Tā kā Latvija neizkrīt no augstākās divīzijas, no B divīzijas sacensībām Igaunijā ceļazīmi uz spēcīgāko sabiedrību izcīnījušas tikai šī turnīra finālistes Horvātija un Lielbritānija. Zīmīgi, ka arī U-20 turnīrā B divīzijā šogad ceļazīmes uz spēcīgāko sabiedrību izcīnīja šīs divas valstis, kur tām pievienojās arī Rumānija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.