Serbija otro nedēļu pēc kārtas dominē neoficiālajā FIBA spēka rangā

0 Komentāru
Serbija otro nedēļu pēc kārtas dominē neoficiālajā FIBA spēka rangā
KSS

Pēc trim dienām Ķīnā startēs Pasaules kausa izcīņa basketbolā, un FIBA savā mājaslapā publicējusi trešo neoficiālo spēka rangu, kurā jau otro reizi pēc kārtas pirmo vietu ieņem Serbija, aiz sevis atstājot ASV un Austrāliju.

Spēka rangs balstās uz potenciālajiem turnīra scenārijiem. Tas nozīmē, ka, piemēram, Lietuva, Austrālija un Kanāda vienlaikus nevar atrasties TOP 16, jo tās atrodas vienā grupā un nākamajā turnīra fāzē iekļūst tikai divas labākās.

Serbijas pirmā pozīcija rangā pamatota ar vienpadsmit uzvaru sēriju, turklāt pēdējais zaudējums piedzīvots februārī pret Igauniju (70-71) PK kvalifikācijas turnīrā.

“Serbija sāks turnīru pret Angolu. Un ziniet, kas notika 2002. gadā, kad Dienvidslāvija [dienvidu slāvu apvienotā valsts, kas pastāvēja līdz 2003. gadam – red.] sāka turnīru pret Angolu? Viņi pacēla kausu,” raksta neoficiālā ranga sagatavotājs Igors Curkovičs.

Otro pozīciju rangā ieņem turnīra favorīte ASV, savukārt trešajā pozīcijā ierindota Austrālija, kas iepriekšējā spēka rangā ieņēma devīto vietu. Kāpums noticis, pateicoties uzvarai pārbaudes spēlē pret ASV. Pirmo piecinieku noslēdz Spānija un Francija. Tikmēr kaimiņi lietuvieši atrodas devītajā vietā, lai gan pirms nedēļas tika novērtēti kā sestie labākie.

Neoficiālā FIBA spēka ranga TOP 10:

  1. Serbija
  2. ASV
  3. Austrālija
  4. Spānija
  5. Francija
  6. Grieķija
  7. Nigērija
  8. Argentīna
  9. Lietuva
  10. Brazīlija
0 Komentāru