Sensācija Rīgā: TTT FIBA Eirolīgas mačā uzvar pēdējo divu gadu čempiones UGMK

Pievienot komentāru
Sensācija Rīgā: TTT FIBA Eirolīgas mačā uzvar pēdējo divu gadu čempiones UGMK
IEVA LEINIŠA, LETA

Binta Drameha guva 25, Marina Meibrija – 24 punktus, un “TTT Rīga” basketbolistes trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē savā laukumā ar 89:81 sagādāja sezonas pirmo zaudējumu līgas čempionēm no Krievijas Jekaterinburgas UGMK.

Rezultatīvākā “TTT Rīga” rindās bija Drameha ar 25 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām. 24 punkti un astoņas bumbas zem groziem, kā arī četras rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas komandas jaunpienācējai Meibrijai, kura realizēja 12 no 12 soda metieniem. 13 punkti un sešas atlēkušās bumbas Meganai Hafai, bet 10 punkti un piecas piespēles Katei Krēsliņai.

Viešņām rezultatīvākā ar 19 punktiem, realizējot astoņus no desmit divpunktu metieniem un visus trīs soda metienus, un deviņām atlēkušajām bumbām bija Britnija Grainere, kura savāca arī piecas personiskās piezīmes, no laukuma atvadoties ar tehnisko piezīmi mača nogalē. 18 punkti Alijai Kviglijai, 13 – Marijai Vadejevai.

Mača sākumā rezultāts auga līdzīgi. Labi ar saspēles vadīšanu tika galā Rīgas komandas jaunieguvums Marina Meibrija. Pārsvarā vadībā bija viešņas, taču pēc Kates Krēsliņas diviem soda metieniem 41:40 vadību panāca rīdzinieces. Pat Dramehai neiemetot pēdējo sekunžu metienu ātrajā uzbrukumā, pirmo puslaiku savā labā ar 43:42 noslēdza “TTT Rīga”.

Trešās ceturtdaļas beigās pēc Emmas Mēsemanas divpunktu metiena Jekaterinburgas klubs panāca šķietami izšķirošo 70:63 savā labā, taču pēc tam UGMK “sausums” ieilga uz četrām minūtēm un 38 sekundēm, Dramehai ar divpunktu metienu atgūstot vadību “TTT Rīga” – 71:70. Trīs minūtes pirms spēles beigām pēc Aijas Klakockas precīza divpunktu metiena viešņu komanda bija spiesta pieprasīt minūtes pārtraukumu – 78:76 mājinieču labā.

Spēles galotni aukstasinīgāk nospēlēja mājinieces, kaut gan visas trīs pamatsastāva spēlētājas laukumā aizvadīja vairāk par 30 minūtēm. Septiņus no komandas pēdējiem punktiem guva Meibrija, piecus no tiem – ar soda metieniem.

A apakšgrupā vadībā ar četrām uzvarām piecās spēlēs joprojām ir Jekaterinburgas UGMK, bet pa trim panākumiem ir Prāgas ZVVZ USK un Orenburgas “Nadežda” vienībām. Tālāk ar divām uzvarām seko Mersinas “Čukurova” un Buržas “Tango”, pa vienam panākuma ir Venēcijas “Umana Reyer” un Brenas “Etixx Mithra Castors” vienībām, kamēr ar vienu uzvaru un četriem zaudējumiem turnīra tabulu noslēdz “TTT Rīga”.