Rolands Freimanis atgriežas un spēlēs Latvijā

Komentāri
Rolands Freimanis atgriežas un spēlēs Latvijā
Foto: AFP/ SCANPIX

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” panākusi vienošanos ar 2,08m garo un 29 gadus veco latviešu basketbolistu Rolandu Freimani, līdz ar to noslēdzot komplektāciju 2017./2018.gada sezonai.

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis: “Priecājamies, ka izdevies piesaistīt tik augsta līmeņa spēlētāju kā Rolands Freimanis. Viņš ir mobils basketbolists, kurš prot spēlēt divās pozīcijās, spēj būt bīstams no dažādām distancēm un kopumā ir ļoti talantīgs uzbrukumā. Tāpat Rolands ir spējīgs labi nospēlēt arī aizsardzībā. Viņš izprot spēli, tāpēc pavisam noteikti ir ļoti vērtīgs pastiprinājums mūsu komandai.”

“VEF Rīga” spēlētājs Rolands Freimanis: “Vēlos pateikt lielu paldies “VEF Rīga” vadībai, īpaši Ivaram Bērziņam, ka mums izdevās vienoties un man ir iespēja atgriezties šajā klubā. Paldies treneru korpusam, ka tas redz mani komandas spēles zīmējumā un tic, ka varēšu palīdzēt. Laukumā atdošu visu iespējamo, lai mēs izcīnītu pēc iespējas vairāk uzvaru. Prieks, ka VEF ir patiešām īsta Latvijas komanda un tai rūp latviešu spēlētāji, ko sajutu jau no pirmās dienas. Šeit viss ir pašā augstākajā līmenī, viss profesionāli – tas priecē.

Esmu patīkami satraukts par iespēju atgriezties Latvijā un spēlēt šeit, mājās, savā dzimtenē pie saviem skatītājiem. Darīšu visu, kas ir manos spēkos, lai spēļu skatīšanās līdzjutējiem būtu aizraujoša. Aicinu visus uz spēlēm, jo būs labi mači – varu to apsolīt. Nākam atbalstīt Vefiņu un fanojam par mums, jo visi kopā mēs varam to izdarīt! Tiekamies spēlēs!”

Pirmos soļus profesionālajā basketbolā Rolands Freimanis sāka “ASK Rīga” vienībā, kur viņš pabija līdz 2008.gadam. Uz 2008./2009.gada sezonu Freimanis pievienojās “VEF Rīga” komandai. Pēc gada Vefiņā Freimaņa sniegumu novērtēja Spānijas ACB līgas klubs Seviljas “Cajasol”, kas izpirka basketbolista līgumu un piesaistīja sava kluba sistēmai.

Sekojošos gadus Freimanis spēlēja Spānijas pēc spēka trešajā un otrajā līgā, kā arī īslaicīgi pabija valsts vadošajā čempionātā ACB līgā. 2012./2013.gada sezonā Freimanis no Spānijas pārcēlās uz Itāliju, pievienojoties A sērijas klubam “Sutor Montegranaro”. Nākamajā sezonā Freimanis bija viens no vadošajiem spēlētājiem Ukrainas vienībā Južnijas “Khimik”, ar ko iekļuva vietējā čempionāta finālā, kā arī sekmīgi nostartēja ULEB Eiropas kausā.

Lasi vēl