Rodiona Kuruca pārstāvēto Barselonas “Lassa” komandu nākamajā sezonā trenēs Sito Alonso

0 Komentāru
Rodiona Kuruca pārstāvēto Barselonas “Lassa” komandu nākamajā sezonā trenēs Sito Alonso
Foto: SPUTNIK/ SCANPIX

Spānijas grandu Barselonas “Lassa”, kura galvenajā komandā nākamajā sezonā spēlēs Latvijas talants Rodions Kurucs, turpmāk trenēs vietējais speciālists Sito Alonso, par Jāņa Timmas pārstāvētās Vitorijas “Baskonia” galveno treneri kļuvis argentīnietis Pablo Pridžioni, kamēr Lietuvas spēcīgākā vienība Kauņas “Žalgiris” turpinās sadarbību ar Šarūnu Jasikēviču.

Pašlaik 41 gadu vecais Alonso iepriekšējā sezonā vadīja Vitorijas “Baskonia” komandu, kuras sistēmā ir Rodiona Kuruca jaunākais brālis Artūrs, bet vēl pirms tam viņš divas sezonas trenēja Bilbao komandu, vadot arī Dairi Bertānu. Tagad Alonso ar Barselonas vienību noslēdzis vienošanos uz divām sezonām.

Tāpat 2013.gada vasarā Alonso trenēja Spānijas U-20 izlasi Eiropas čempionātā Tallinā, kad tā finālā apspēlēja Latviju.

Kā zināms, Rodions Kurucs šonedēļ atsauca dalību no šī gada NBA drafta, cerot, ka nākamajā gadā viņš tiks izvēlēts pirmajā kārtā. Barselonas komanda latvietim solījusi, ka nākamajā sezonā viņš spēlēs galvenajā sastāvā.

Savukārt “Baskonia” komandā, kura pagājušajā nedēļā paziņoja par trīs gadu līgumu ar Latvijas izlases spēlētāju Timmu, par galveno treneri piektdien pastiprināts pazīstamais argentīnietis Pridžioni, kurš tikai šī gada janvārī noslēdza spēlētāja karjeru.

Vienošanās ar argentīnieti noslēgta uz diviem gadiem.

Pridžioni “Baskonia” komandā spēlēja no 2003. līdz 2009.gadam, kļūstot par komandas līderi, tad atgriezās 2011./2012.gada sezonā, bet pēc tam četras sezonas nospēlēja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), līz pērn decembrī atgriezās Vitorijas komandā, taču pēc dažām spēlēm 39 gadu vecumā paziņoja par karjeras beigām.

Argentīnietis savulaik ar “Baskonia” 2008.gadā kļuva par Spānijas čempionu, trīs reizes izcīnot arī Spānijas Karaļa kausu un četras reizes Spānijas Superkausu.

Pridžioni šī būs pirmā pieredze trenera arodā.
0 Komentāru