Rīgas 3×3 basketbola ”Challenger” turnīrā piedalīsies piecas no TOP 10 komandām

0 Komentāru
Rīgas 3×3 basketbola ”Challenger” turnīrā piedalīsies piecas no TOP 10 komandām
ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Trešdien un ceturtdien Grīziņkalnā gaidāmajā 3×3 basketbola “Challenger” turnīrā piedalīsies piecas pasaules ranga desmitnieka komandas, informē rīkotāji.

Grīziņkalnā kopumā 16 komandas cīnīsies par dalību Starptautiskās Basketbola federācijas 3×3 basketbola Pasaules tūres posmā Lozannā. “Ghetto Basket Riga Challenger” Latviju pārstāvēs “Riga Ghetto”, “Ventspils Ghetto” un “Kandava Anzage”.

Trešdien cīņā iesaistīsies pieci no desmit FIBA Pasaules ranga labākajiem kvartetiem – “Riga Ghetto” (3.vieta), Nīderlandes “Amsterdam” (5.vieta), Serbijas “Vrbas” (8.vieta), ASV “NY Harlem” (9.vieta) un Serbijas “Zemun” (10.vieta). Vēl septiņas no komandām ir pasaules labāko trīsdesmitniekā.

“Riga Ghetto” (Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš, Agnis Čavars) un “Ventspils Ghetto” (Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns, Roberts Pāže) turnīrā ar īpašajiem uzaicinājumiem iekļāva sacensību organizatori, bet “Kandava Anzage” (Guntars Strāķis, Kristaps Gotrīds, Mārtiņš Rozenbergs, Mārtiņš Zemturis) iespēju samērot spēkus ar pasaules labākajiem 3×3 basketbolistiem izcīnīja 13.jūlijā Ventspilī notikušajos “Satellite” līmeņa kvalifikācijas mačos.

“Challenger” turnīros komandas pa apakšgrupām tiek izliktas atbilstoši FIBA Pasaules rangam. Abi Latvijas kvarteti iekļauti A apakšgrupā, jo “Riga Ghetto” šajās sacensībās izlikta ar pirmo numuru, bet “Ventspils Ghetto” – ar astoto. Kā trešā vienība būs Lietuvas “Šakiai Gulbele” (9.vieta turnīra rangā). Izslēgšanas turnīrā iekļūs divas labākās komandas.

FIBA “Challenger” sērijas turnīros tiek izspēlēts pa divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmu. Grīziņkalnā komandas cīnīsies par braucienu uz 23./24. augustā Lozannā notiekošajām “Masters” līmeņa sacensībām. Grīziņkalnā notiks cīņa arī par 32 000 ASV dolāru vērto balvu fondu, kas tiks sadalīts starp četrām labākajām komandām. Čempioni saņems 15 000 ASV dolāru prēmiju.

“Ghetto Basket Riga Challenger” spēļu vērošanai būs nepieciešams iegādāties vienas vai divu dienu biļetes. Biļete uz 7.augusta visām spēlēm maksās desmit eiro, bet uz 8.augusta mačiem – 15 eiro. Biļete uz abām dienām kopā skatītājiem izmaksās 20 eiro. Potenciālajiem līdzjutējiem ar 2019.gada “Ghetto Games” licenci noteikta 50 procentu atlaide uz visiem biļešu veidiem. Biļešu pārdošana notiks uz vietas Grīziņkalnā turnīra dienās.

0 Komentāru