“Riga” pagarinājumā uzvar serbu “Ub” un iekļūst 3×3 “Challenger” turnīra pusfinālā

0 Komentāru
“Riga” pagarinājumā uzvar serbu “Ub” un iekļūst 3×3 “Challenger” turnīra pusfinālā
FIBA.BASKETBALL

Latvijas komanda “Riga” trešdien Rīgā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres “Challenger” turnīrā “Ghetto Basket Riga” ceturtdaļfinālā uzvarēja pagarinājumā, turpinot cīņu par medaļām.

“Riga” šajā turnīrā pārstāv olimpiskie čempioni Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Agnis Čavars, bet savainojumu ārstējošo Edgaru Krūmiņu aizvieto komandas piektais dalībnieks Artūrs Strēlnieks.

Ar pirmo numuru izliktā “Riga” ceturtdaļfinālā pagarinājumā ar 20:18 pārspēja Serbijas vienību “Ub”, kas Rīgā izsēta ar trešo numuru.

Pirmo punktu guva serbi, uz ko ar punktu atbildēja Miezis, vēl vienu pievienojot Lasmanim, bet pēc Mieža piespēles no groza apakšas bez pretestības 3:1 panāca Strēlnieks.

Nevienai no komandām nesekmējoties ar tālmetieniem, Lasmanis ar triecienu no augšas panāca 4:2.

Pirmo tālmetienu trāpīja viesi – Deejans Majstorovičs, taču uz to tūlīt atbildēja Miezis – 7:4. Vēl pēc brīža tālmetienu trāpīja arī Lasmanis – 9:4. Arī uz to viesi trāpīja “divīti”, izceļoties Marko Brankovičam – 9:6.

Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes pirms spēles beigām jau septīto piezīmi komandai nopelnīja Strēlnieks, bet no diviem soda metieniem Milošs Milovanovičs realizēja vien pirmo – 13:10 “Riga” labā.

Piezīmju dēļ atslābstot “Riga” aizsardzības žņaugiem, viesi pietuvojās līdz viena – divu punktu deficītam.

Miezis gan guva grozu pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas, taču kļūdījās taktiski, jo serbiem vēl atlika iespēja vienam uzbrukumam, ko nekavējoties ar tālmetienu izmantoja Milovanovičs – 18:18.

Pagarinājumā pirmais uzbrukums bija Latvijas basketbolistu rīcībā. Uzbrukums nepadevās, kā iecerēts, taču Čavars pacīnījās par bumbu, un Lasmanis trāpīja divu punktu metienu uzbrukuma laika beigās – 20:18.

“Riga” pusfinālā tiksies ar Lietuvas “Šakiai” (2.), kas ar 19:17 pieveica “Princeton” (5.) no ASV.

Otrā pusfinālā kaimiņu cīņā tiksies Beļģijas “Antwerp” (6.), kas ceturtdaļfinālā ar 16:9 pieveica Lietuvas “Raudondvaris”, un “Amsterdam” (4.) no Nīderlandes, kas ar 12:10 pagarinājumā pieveica Vācijas “Dusseldorf”.

0 Komentāru