Putniņa: Mērķis ir tikt ārā no grupas. Nebraucam atpūsties

1 komentārs
Putniņa: Mērķis ir tikt ārā no grupas. Nebraucam atpūsties
Foto: Zane Bitere/ LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlases pretinieces Pasaules kausā ASV valstsvienības sastāvs būs zvaigžņots, taču latvietes varēs pabiedēt titulētās amerikānietes, atzina uzbrucēja Aija Putniņa.

Kā vēstīts, Latvijas basketbolistes nedēļas četru komandu pārbaudes turnīrā izcīnīja otro vietu. Mārtiņa Zībarta trenētā komanda piektdien ar 67:62 uzvarēja Zviedrijas izlasi, sestdien ar 66:71 zaudēja Krievijai, bet svētdien ar 80:59 sagrāva Ukrainu.

Svētdienas mačā Putniņa ar 14 punktiem bija rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlases sastāvā. Tāpat viņa iekrāja četras piezīmes, no kurām viena bija nesportiskā.

“Labāk ir, ja spēles ir agresīvākas un nekaunīgākas nekā parasti pārbaudes mači. Kad būs Pasaules kauss, tad pašas būsim gatavas spēlēt uz pārkāpumu robežas. Pārbaudes spēlēs gadījās pa kādai pārsistai acij, bet iztikām bez traumām. Intensitāte pārbaudes spēlēs bija laba,” stāstīja Putniņa.

Uzvaras pārbaudes spēlēs dod gandarījumu, tomēr šajā sagatavošanās posmā svarīgākais ir sadarbības stiprināšana komandā.

“Šajā brīdī nav jāskatās uz uzvarām vai zaudējumiem. Jāskatās uz to, kādu darbu ieguldām spēlēs un vai atstrādājam visu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Svarīgi ir, vai mēs izmantojam rotācijas, kādās varētu spēlēt Pasaules kausā. Uzdevums ir vairāk sajust vienai otru un iespēlēt kombinācijas,” atklāja basketboliste.

Pārbaudes turnīrā Latvijas izlase spēkojās ar Eiropas komandām, bet Pasaules kausā apakšgrupā tai stāsies pretī komandas no citām pasaules daļām. Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

“Jebkura pārbaudes spēle ir ļoti labs gatavošanās posms, vienalga pret kādu komandu jāspēlē. Ukrainai nebija izteiktu centru, tomēr bija mazas un nekaunīgas spēlētājas. Varbūt senegālietes būs tādas pašas. Pret Ķīnu esam spēlējušas, viņu stilu vairāk vai mazāk zinām. Tagad galvenais ir sagatavot pašām sevi pret jebkuru komandu, kas nāks pretī,” skaidroja Putniņa.

Pērn oktobrī Putniņa sarunā pauda, ka iekļūšanu Pasaules kausā apjautīs tikai turnīra priekšvakarā.

“Esmu priecīga, ka pārbaudes mačos iegājām spēļu režīmā, nevis tikai trenējamies. Kad tiek izjusta spēles garša, uzreiz var ielēkt čempionāta ritmā. Maziem solīšiem jāvirzās mērķa virzienā. Kad pienāks tā diena, kurā jālido uz Tenerifi, būs lielāks uztraukums,” atzīmēja Putniņa.

Putniņai sezona klubā noslēdzās aprīļa beigās un līdz Latvijas izlases treniņnometnei viņa trenējās individuāli.

“Trīs mēneši bez treniņiem būtu pārāk daudz. Trenējos un savedu kārtībā mikrotraumas, strādāju ar ķermeni un gatavojos individuāli. Jūlijā bija arī brīvprātīgie komandas treniņi,” uzsvēra uzbrucēja.

Pašlaik 30 gadus vecā Putniņa pēc sezonas Turcijā pievienojās seškārtējai Spānijas čempionei basketbolā Salamankas “Perfumerias Avenida”, kas nākamajā sezonā spēlēs arī Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā.

“Par spēlēšanu klubā vēl nedomāju, šobrīd galvenais Pasaules kauss. Pēc Pasaules kausa uz kādām pāris dienām atbraukšu mājās, bet pēc tam došos uz Salamanku. Tādā situācijā būs arī vairākas komandas biedrenes. Ja nemaldos, tad par vietu Pasaules kausā no komandas biedrenēm cīnās 3-4 Spānijas izlases spēlētājas un viena basketboliste Nigērijas valstsvienībā. Mums visām būs nedēļa laika un pēc tam uzreiz jāielec spēļu režīmā. Protams, ka pēc tāda pasākuma būs minimāls nogurums, bet visas basketbolistes ir zināmas, līdz ar to saspēlētībai nevajadzētu būt problēmai,” stāstīja Putniņa.

Vairākas Latvijas basketbolistes jau pirms izlozes bija paudušas, ka labprāt apakšgrupā kā vienu nu pretiniecēm redzētu ASV.

“Spēles rezultāts būs atkarīgs, cik daudz mēs pašas būsim sagatavojušās un pārliecinātas par sevi. Protams, ka ASV izlase sastāv tikai no zvaigznēm, bet varbūt viņas mūs nenovērtēs. Tajā brīdī mēs varēsim pacīnīties ar pasaules klases komandu. Vieglāk ir, ja tāds pretinieks ir grupā, nevis “play-off” kārtā. Viņas jau iet ar pārliecību, ka zelts ir kabatā. Un tieši uz viņu pārāk lielo pašpārliecinātību varam viņas ja ne uzvarēt, tad pabaidīt noteikti,” atzīmēja Putniņa.

Sagatavošanās posma sākumā Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins pauda cerību, ka Latvijas valstsvienībai Pasaules kausā izdosies sasniegt astotdaļfinālu.

“Mērķis ir noteikti tikt ārā no grupas. Nebraucam tur atpūsties. Jebkura komanda ir uzvarama, tāpat arī ASV vajag pabiedēt, lai pārējās izlases no mums sāk raustīties. Pati gribu nospēlēt labi un kopā ar komandas biedrenēm parādīt, ka esam nopelnījušas savu vietu komandā. Lai būtu laba sajūta par savu artavu izlases sniegumā, kaut vai pavadot laukumā 30 sekundes,” uzsvēra Putniņa.

Latvijas izlase gatavošanos Pasaules kausam turpina ar 17 spēlētājām, no kurām piecas līdz turnīra sākumam tiks atskaitītas.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

1 komentārs