Priekšlaicīgi pārtraucot sezonu, Šmita “Barcelona” ietaupīs aptuveni 6,3 miljonus eiro

Pievienot komentāru
Priekšlaicīgi pārtraucot sezonu, Šmita “Barcelona” ietaupīs aptuveni 6,3 miljonus eiro
EPA/SCANPIX

Ja Spānijas augstākā basketbola čempionāta (ACB) vadība lems par sezonas pārtraukšanu, Rolanda Šmita pārstāvētā komanda “Barcelona” kopumā ietaupīs līdz pat 6,3 miljoniem eiro, vēsta portāls “Eurohoops”.

Visi Barselonas spēlētāji jau piekrituši algu samazinājumam, kā rezultātā komanda līdz sezonas beigām (30.jūnijs) ik mēnesi ietaupīs aptuveni 2,1 miljonu eiro.

Šosezon komandas budžets sasniedza rekordlielu summu – 41 miljons eiro, taču deficīts mērāms 32 miljonu eiro apmērā. Teju 33 miljonus eiro komanda tērē spēlētāju un pārējā personāla algām.

ACB vadība čempionāta norisi sākotnēji bija apturējusi līdz 24.aprīlim, bet pēc ceturtdien notikušās telefonkonferences, kurā piedalījās komandu pārstāvji, noskaidrojās, ka turnīrs apturēts uz nezināmu laiku.

Šī iemesla dēļ komanda cietīs zaudējumu, jo “garām ies” televīziju translāciju, mārketinga un citu aktivitāšu naudas plūsma. Spānijas portāls “As” vēsta, ka “Barcelona” no šīm aktivitātēm kopumā zaudēs ap 2,5 miljoniem eiro.

Eirolīgas turnīra organizatori, kas atbild par ULEB Eirolīgas un Eirokausa norisi, apsver iespēju atlikušās šīs sezonas 78 spēles aizvadīt vienā pilsētā, sarunā ar laikrakstu “El Pais” teica līgas vadītājs Eds Skots.

Eirolīgas izslēgšanas spēlēm jau kvalificējusies arī Šmita pārstāvētā “Barcelona”.