Porziņģis laukumā varētu atgriezties otrdienas mačā pret “Clippers”

1 komentārs
Porziņģis laukumā varētu atgriezties otrdienas mačā pret “Clippers”
THE CANADIAN PRESS/PA IMAGES/SCANPIX

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis cer atgriezties laukumā Nacionālās basketbola asociācijas spēlē jau otrdien mačā pret Losandželosas “Clippers”, svētdien Dalasā paziņoja sportists.

Sestdien Dalasas “Mavericks” basketbolists Kristaps Porziņģis klātienē vēroja cīņu Lasvegasā, kurā jauktās cīņu mākslas zvaigzne Konors Makgregors UFC cīņā pārspēja Donaldu Sironi jeb “Kovboju”. Porziņģis ir Makgregora fans.

Nākamajā dienā Latvijas basketbolists jau bija komandas treniņā Dalasā, kurā sportista labo kāju vairs nerotāja savainojuma vēstneši apsēji.

Kā vēsta “Dallas Morning News”, klubs vēl nevarēja apstiprināt simtprocentīgi, ka basketbolists otrdien Dalasā spēlēs “Mavericks” mačā ar “Clippers”, kas Rietumu konferences rangu tabulā atrodas trīs vietas augstāk, piekāpjoties vien citai Losandželosas vienībai “Lakers”. Tomēr Porziņģis pats cer, ka tas varētu notikt – pirmoreiz kopš 29.decembra spēles.

“Es tā jūtos,” sarunā ar laikrakstu teica viena no divām lielākajām “Mavericks” zvaigznēm. “Neredzu iemeslu, kāpēc tas nevarētu notikt. Tomēr to nekad nevar zināt droši. Tāpēc es tikai strādāju un pārliecinos, ka celis un kāja ir veseli.”

“Nekad nevar zināt droši” attiecas uz iepriekšējo trešdienu, kad tika gaidīta viņa atgriešanās laukumā pret Sakramento “Kings” vienību, taču pēc iesildīšanās sportists celī sajuta sāpes.

Pirms tam 20 mēnešus Porziņģis izlaida, ārstējot sarautās kreisā ceļgala saites, un tagadējās desmit izlaistās spēles ir otrs lielākais laiks, kad viņš savā NBA karjerā nav varējis doties laukumā. Septiņus mačus viņš bija spiests izlaist savā debijas 2015./2016.gada sezonā, kad tās beigās viņam bija sastiepts labais plecs.

“Kad pamodos Sakramento, nejutu, ka kaut kas nebūtu kārtībā. Tāpēc sāpju atgriešanās bija dīvaina,” trešdienu atceras Porziņģis.

Izejot rehabilitāciju pēc kreisā ceļa savainošanas, mērījumi liecināja, ka basketbolists nav mainījis iešanas paradumus, saudzējot kreiso kāju un papildu slodze neskar labo kāju. Sportists neuztraucas par abu ceļu nākotni, jo abas traumas atgadījušās pēc kontakta ar citu spēlētāju laukumā un neliecina par kādu novirzi.

“Es to ienīstu, tas ir vissliktākais,” saka Porziņģis. “Tomēr ir ļoti svarīgi šādos brīžos saglabāt vēsu galvu uz pleciem, to pārdzīvot un neko nesasteigt, kā arī pārliecināties, ka patiešām esi vesels.”

Svētdien Porziņģis jutās pārliecināts par sevi un optimistisks, un optimismu apstiprināja arī vienības galvenais treneris Riks Kārlails: “Ir veikta visa nepieciešamā rehabilitācija, ir bijuši treniņi laukumā un ārpus tā, un Porziņģis ir ieguldījis lielu darbu, lai atgrieztos laukumā un spēlētu. Viņš ir ļoti tuvu tam.”

Bez Porziņģa laukumā “Mavericks” desmit mačos sešreiz spējuši uzvarēt. Abas nākamās spēles – pret “Clippers’ un Jūtas “Jazz” – latvietis labprātāk pavadītu laukumā.

1 komentārs