Porziņģis instagrama intervijā: Man vienmēr paticis bokss un MMA, cenšos kaut ko no tā darīt arī pats

Pievienot komentāru
Porziņģis instagrama intervijā: Man vienmēr paticis bokss un MMA, cenšos kaut ko no tā darīt arī pats
INSTAGRAM

Pašizolācijā galvenais ir sakārtot galvu un attālināti kontaktēties ar cilvēkiem, secina Nacionālās basketbola asociācijas komandas Dalasas “Mavericks” latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis.

NBA regulārais čempionāts tika pārtraukts 11. martā pēc tam, kad Rūdijam Gobēram tika konstatēts koronavīruss. Arēnas ir slēgtas uz nenoteiktu laiku pat treniņiem, un nav skaidrs, kad un vai NBA sezona atsāksies.

Porziņģis tiešraidē NBA “Instagram” profilā žurnālistam Markam Folovilam atklāja, ka jūtās labi un pastāstīja par to, ko dara, atrodoties pašizolācijā.

“Tāpat kā visi, pildu dotos uzdevumus. Cenšos darīt tik, cik spēju, lai būtu formā un varēt būt gatavs jebkurā brīdī spēlēt. Man ir neliels stūrītis ar sporta inventāru, kā arī boksa maiss. Treneri mums ir izveidojuši plānu, kas pieejams telefona lietotnē. Viss ir veidots tā, lai būtu viegli saprotams,” stāstīja Porziņģis, kurš cenšas arī lasīt grāmatas un piestrādāt pie savām boksa prasmēm.

Dienā, kad pārtrauca NBA turnīru, Porziņģis nepiedalījās “Mavericks” mačā ar Denveras “Nuggets” un nepatīkamo vēsti saņēma, atrodoties uz rezervistu soliņa.

“Mēs visi bijām šokā. Tobrīd es īsti neapjautu, cik lielā mērā tas mūs ietekmēs. Bija svarīgi zināt, kā viss ritēs tālāk un kas mums jādara. Man iepriekš karjerā jau bijuši grūti brīži. Izejot tiem cauri, saprotu, ka tas nav pasaules gals. Galvenais ir sakārtot galvu un kontaktēties ar cilvēkiem. Esmu ierobežots četrās sienās un daudz ko nevaru darīt, taču tas mani nenomāc. Svarīgi ir darīt lietas, kas psiholoģiski ļauj doties uz priekšu,” skaidroja Porziņģis.

Porziņģis pirms nedēļas pievienojās kluba akcijai un apmaksāja vakariņas 60 koronavīrusa Covid-19 slimnieku aprūpē iesaistītajiem cilvēkiem. Īpaši aktīvi ar labdarību šajā laikā nodarbojas “Mavericks” īpašnieks Marks Kjubans.

“Mums ir lielisks līderis – Marks, kurš mūs dzen uz priekšu un dara visu, lai palīdzētu cilvēkiem. Tieši tāpēc Dalasā viņu ciena,” atzina Porziņģis.

Latvijas basketbolists ir ļoti norūpējies par to, kas notiek dzimtenē un arī Spānijā, kur viņš uzsāka profesionāļa gaitas.

“Spānijā ir smaga situācija, pat īsti nesaprotu, kas notiek. Ļoti svarīgi ir sekot līdzi norādījumiem, tas palīdzēs pēc iespējas ātrāk pārvarēt šo krīzi,” aicināja Porziņģis.

“Latvijā situācijā ir diezgan laba. Katru dienu pārliecinos, ka vecākiem viss ir kārtībā un viņi ir drošībā. Sazināmies katru dienu. Pietrūkst vecāku, un ceru, ka drīz viņus varēšu satikt,” pauda liepājnieks.