Porziņģis ar Dončiču laukumā un bez viņa – statistiski divi dažādi spēlētāji

0 Komentāru
Porziņģis ar Dončiču laukumā un bez viņa – statistiski divi dažādi spēlētāji
USA TODAY/SCANPIX

Nacionālās basketbola asociācijas komandas Dalasas ”Mavericks” uzbrucējs Kristaps Porziņģis šajā sezonā ar un bez komandas līdera Lukas Dončiča sastāvā bijuši divi dažādi spēlētāji, un tas rada gana daudz jautājumu, sākot ar to – vai komanda savas zvaigznes laukumā pareizi izmanto kopā.

Jau ziņots, ka Porziņģis aizvadītajā naktī kļuva par trešo spēlētāju ”Mavericks” kluba vēsturē, kurš divās spēlēs pēc kārtas spējis izcelties ar vismaz 35 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām; turklāt Dalasas komanda svinēja uzvaru pār vienu no Austrumu konferences labākajām komandām Indianas ”Pacers”.

Komandai pēdējo maču laikā palīdzēt nav varējis komandas neapšaubāmais līderis Luka Dončičs, kurš treniņā sastiepa potīti, kā dēļ spēlētājam jāizlaiž aptuveni divu nedēļu garš periods.

Dončiča prombūtni šajā sezonā savā ziņā spējis sekmīgi izmantot tieši Porziņģis, kurš sezonā kopumā 32 spēlēs, aizvadot mačus kopā ar slovēni, vidēji izcēlies ar 16 punktiem, realizējot metienus tikai ar 39% precizitāti, savukārt sešās spēlēs bez Dončiča latvieša statistika ir vidēji 27 gūtie punkti un metienu izpilde ar 48,2% precizitāti.

Problēma, iespējams, neslēpjas gūto punktu rādītājā, jo loģiski, ka latvietis bez Dončiča laukumā tiks izmantots biežāk, nepatīkamākais ir tieši viņa metienu realizācijas procents, kas varētu apzīmēt pārliecības trūkumu vai vienkārši nepareizu metienu izvēli.

Tāpat bez Dončiča laukumā Porziņģim uzlabojas arī viņa +/- rādītāji: 763 pavadītajās minūtēs ar Dončiču laukumā latvietis ieguvis rādītāju +4,4, savukārt bez slovēņa Porziņģis laukumā pavadījis 401 minūti, kuras laikā atzīmējies ar rādītāju +9,4.

Šie rādītāji gan pavisam noteikti nenorāda, ka ”Mavericks” vai pats Porziņģis ilgtermiņā kopumā būtu ieguvēji, spēlējot bez Dončiča, kurš šajā sezonā demonstrē teicamu sniegumu, vidēji spēlē gūstot 28,8 punktus, izcīnot 9,5 atlēkušās bumbas un atdodot vidēji 8,7 rezultatīvas piespēles. Statistika rāda vienīgi to, ka komandas trenerim Rikam Kārlailam būtu jāapdomā stratēģija, kā pareizāk izmantot savu zvaigžņu duetu vai, pavisam iespējams, to, ka abām komandas zvaigznēm kopā nepieciešams ilgāks laiks attīstībai.

Porziņģis savā pēdējā sezonā ar Ņujorkas ”Knicks” vienību (2017./18. gadā) bija neapšaubāms komandas līderis, līdz ar to arī viņam nepieciešams laiks, lai pierastu pie tā, kā tas ir spēlēt kopā ar tik augsta līmeņa spēlētāju. Līdzīga situācija ir arī pašam Dončičam, kurš par Porziņģim līdzīgu spēlētāju pagājušajā sezonā varēja vien sapņot.

Pats Porziņģis par savu un Dončiča partnerību ir optimistsiks: ”Nākotnē es gribētu atrast veidu, kā varu spēlēt efektīvi tad, kad spēlē Luka. Tas ir tas, pie kā mēs strādājam. Es esmu noķēris labu ritmu un gribu šādā garā turpināt,” Porziņģis izteicās medijam ESPN.

Tāpat Porziņģa sniegumu spēlē pret ”Pacers” novērtēja arī viens no pretinieku komandas līderiem Domantas Sabonis, kurš pats aizvadītajā naktī izcēlās ar 26 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 9 rezultatīvām piespēlēm: ”Porziņģis kļūst par ļoti īpašu spēlētāju, kad atrod savu spēli. Tas ir grūti pret viņu spēlēt, jo viņš ir augstāk par visiem un var vienkārši pārmest tev pāri. Tas kļūst par īpaši sarežģītu uzdevumu tad, kad pret viņu tiek svilpti daudz sodi [pret ”Pacers” Porziņģis realizēja 12 no 12 soda metieniem].”

Tiek paredzēts, ka Dončičs ”Mavericks” sastāvā neatgriezīsies vēl vismaz trīs spēles, kuru laikā Porziņģim būs iespēja apliecināt savu potenciālu tā pilnībā, lai liktu Dalasas komandai mainīt veidu, kā spēlētājs tiek izmantots ar līderi Dončiču laukumā.

0 Komentāru