Porziņģim spīdoša pirmā ceturtdaļa, “Mavericks” Teksasas derbijā apspēlē Sanantonio “Spurs”

REUTERS/SCANPIX

Kristapa Porziņģa Dalasas “Mavericks” naktī uz ceturtdienu Nacionālās basketbola asociācijas Teksasas derbijā ar 109:103 izbraukumā uzvarēja Sanantonio “Spurs”.

“Mavericks” trešo reizi sezonā pārspēja leģendārā trenera Grega Popoviča komandu. Visās reizēs Dalasas pārsvars bija mazāks par 10 punktiem – novembrī “Mavs” uzvarēja 117:110, decembrī – 102:98.

Kristaps Porziņģis jau pirmajā ceturtdaļā guva 16 punktus, kopā laukumā pavadītajās 29 minūtes sasniedzot “double double” – 28 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Kristaps trāpīja 4 no 6 divpunktniekiem, 4 no 8 tālmetieniem, 8 no 10 soda metieniem, atdeva vienu rezultatīvau piespēli, divas bumbas pārtvēra un uzlika 3 blokus.

Luka Dončičs divas dienas pirms savas 21 dzimšanas dienas sasniedza 21 “tripple double” karjerā – 26 punkti, 10 atlēkušās bumbas un 14 piespēles. Slovēņu brīnumbērns šajā rādītāja noķēra Dalasas rekordistu Džeisonu Kidu, kuram, lai to sasniegtu, vajadzēja 500 spēles. Luka “Mavs” kreklā ir aizvadījis 119 mačus.

Demars Derouzens “Spurs” labā guva 27, Marko Belinelli – 14 punktus. Sanantonio spēlēja bez sava līdera Lamarkusa Oldridža, kurš izlaida maču sāpoša pleca dēļ.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs piektdien, izbraukumā tiekoties ar Maiami “Heat”.