Porziņģi un Latviju uzvarējušais Kokoškovs pārraksta NBA vēsturi un kļūst par Fīniksas “Suns” galveno treneri

5 komentāri
Porziņģi un Latviju uzvarējušais Kokoškovs pārraksta NBA vēsturi un kļūst par Fīniksas “Suns” galveno treneri
AFP/LETA

2017. gada Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā zvaigžņoto Latvijas izlasi uzvarējušās un vēlāk Kontinenta čempionu titulu izcīnījušās Slovēnijas vadītājs Igors Kokoškovs kļuvis par NBA komandas Fīniksas “Suns” galveno treneri.

Šobrīd Kokoškovs ir Jūtas “Jazz” galvenā trenera Kvina Snaidera asistents un cīnās NBA Rietumu konferences pusfinālā ar Hjūstonas “Rockets”. Naktī uz ceturtdienu “Jazz” uzvarēja “Rockets” ar 116:108 un izlīdzināja rezultātu sērijā 1-1.

Serbu trenerim šī varbūt ir skaļākā, bet ne pirmā reize, kad viņš pārraksta basketbola vēstures grāmatu. 1999.gadā Kokoškovs kļuva par pirmo eiropieti, kas kļuvis par pilna laika asistentu NCAA 1.divīzija komandā – “Missouri” universitātē. 2000.gadā par pirmo ārpus ASV dzimušo treneri, kas kļuvis par pilna laika asistentu NBA – Losandželosas “Clippers”.

Fīniksas “Suns” organizācijā Kokoškovs ir labi zināms – te viņš bija trenera asistents no 2008. līdz 2013.gadam. Paralēli asistenta darbam Fīniksā serbs septiņus gadus bija Gruzijas valstsvienības vadītājs. Pēc “Suns” Kokoškovs bija asistents Klīvlendas “Cavaliers”, Orlando “Magic” un tagad Jūtas “Jazz”.

Eiropā Kokoškovs zvaigžņu stundu piedzīvoja 2017.gadā, kad ar Slovēnijas izlasi izcīnīja Kontinenta čempionu. Ceturtdaļfinālā Slovēnija saspringtā mačā ar 103:97 uzvarēja Latvijas izlasi ar Kristapu Porziņģi, Jāni Timmu, Jāni Strēlnieku un Dāvi un Dairi Bertānu sastāvā. Pusfinālā sekoja pārliecinoša uzvara pār Spāniju 92:72 un finālā tika pārspēta Serbija 93:85.

Savus jaunos pienākumus Kokoškovs sāks pildīt tiklīdz beigsies Jūtas “Jazz” sezona.