Portāls: “Khimki” tomēr varētu tikt piešķirts Krievijas čempiontituls

Pievienot komentāru
Portāls: “Khimki” tomēr varētu tikt piešķirts Krievijas čempiontituls
BK KHIMKI

Krievijas Basketbola federācijas (RFB) Izpildkomitejas nākamajā sēdē Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētajai Maskavas apgabala “Khimki” komandai tiks piešķirts Krievijas čempiontituls, ziņo portāls “Championat.com”.

RFB pagājušajā nedēļā pieņēma lēmumu apturēt visas basketbola sacensības valstī, tai skaitā vairāku latviešu pārstāvēto komandu dalību Vienotajā līgā. Sākotnēji bija paredzēts, ka basketbolisti laukumos neatgriezīsies ātrāk par 10.aprīli, bet šonedēļ sezona tika pilnībā pārtraukta.

Vienotajā līgā komandu klasifikācija netika noteikta, jo sezona pārtraukta brīdī, kad vienības nebija aizvadījušas vienādu spēļu skaitu. Pēdējās septiņas sezonas paralēli Vienotajai līgai Krievijas klubi šajā turnīrā cīnās par valsts čempiontitulu.

Vienotā līgas pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā ar 18 uzvarām 19 mačos bija “Khimki”, bet otro vietu ar 15 panākumiem 19 dueļos ieņēma Jānis Strēlnieks un Maskavas CSKA.

CSKA par Krievijas čempioni kronēta 17 gadus pēc kārtas. Tās pēdējo gadu sīvākā konkurente “Khimki” kopš 2005./2006.gada sezonas 11 reizes ieguvusi sudrabu un vienu reizi bronzu, bet šoreiz tai būs iespēja tikt pie sava pirmā Krievijas titula.

ULEB Eirolīgas ceļazīme pienākas Krievijas čempionei vai otrās vietas ieguvējai, ja par čempioni kļūst CSKA, kurai ir Eirolīgas licence. Jau iepriekš tika ziņots, ka “Khimki” saņems otru ceļazīmi uz nākamās sezonas Eirolīgas turnīru.

Šonedēļ pēc RFB lēmuma par Krievijas čempioni basketbolā sievietēm kļuva Jekaterinburgas UGMK komanda.