Pirms 23 gadiem radusies pārdrošā ideja beidzot ieraudzīs dienasgaismu. Šodien pirmizrādi piedzīvos Maikla Džordana “Pēdējā deja”

Pievienot komentāru
Pirms 23 gadiem radusies pārdrošā ideja beidzot ieraudzīs dienasgaismu. Šodien pirmizrādi piedzīvos Maikla Džordana “Pēdējā deja”
Foto: Flicker.com

1997.gadā Nacionālās basketbola asociācijas bosi nojauta, ka nākamā varētu būt Maikla Džorrdana pēdējā sezona. NBA izklaides nodaļas producents Endijs Tompsons vēlējās par to izveidot visaptverošu dokumentālo filmu.

Čikāgas ”Bulls” īpašniekam Džerijam Reinsdorfam ideja patika un viņš bija gatavs to atbalstīt. Tikai ar vienu noteikumu – ja to atbalstīs arī “Bulls” galvenais treneris Fils Džeksons un pat Maikls Džordans.

Filmas pirmajā sērijā varēs redzēt šo tikšanos. Parīze, 1997.gads. NBA komisārs Adams Silvers, toreiz “NBA Entertainment” vadītājs, un Fils Džeksons uz viesnīcas kāpnēm. Džeksons piekrita. Ja laiku pa laikam viņam būs tiesības likt aizvākt Tompsona kameras. Endijs starp citu ir Kleja Tompsona tēva Mihala brālis. Tēvocis tātad.

Piekrita arī Maikls Džordans. Piekrita filmēšanai. Arhivēšanai. Dokumentēšanai. Bet ne gatavam produktam. Vai tā būtu viena, 10 vai 20 sērijas.

Nofilmētais materiāls pārklājās putekļiem. Projektā bija gatavi iesaistīties kinoindustrijas milži. Bet zaļā gaisma netika iedegta.

2016.gadā producents un režisors Maiks Tolins bija gatavs doties tikties ar Džordanu. Un Džordans bija gatavs tikties ar Tolinu. Tikšanās notika jūnijā Džordana birojā Šarlotes “Hornets” arēnā.

Tolina prezentācija sākās ar vēstuli Maiklam. Turpinājās ar ieskicētām astoņām sērijām. Un beidzās ar Tolina darbu sarakstu. Viņš bija veidojis mākslas filmas un dokumentālās filmas. Par slaveno beisbolistu Āronu Henku. Karimu Abdulu Džabaru, Alenu Aiversonu.

Džordans rūpīgi izskatīja katru prezentācijas lapu. Uzdeva jautājumus. Un teica – labi darām to!

Kopš tās jūnija dienas ir pagājuši gandrīz četri gadi. Šodien Maikla Džordana Pēdēja deja ieraudzīs dienasgaismu.

“Pēdējās dejas” desmit sērijas turpmākās piecas nedēļas pārraidīs ESPN. Latvijā daudzu fanu vērtējumā pasaules dižākā basketbolista pēdējai sezonai līdzi sekot no pirmdienas piedāvā “Netflix”.