Pēc zaudējuma Timmas “Baskonia” no amata atlaists “Anadolu Efes” galvenais treneris Perasovičs

Pievienot komentāru
Pēc zaudējuma Timmas “Baskonia” no amata atlaists “Anadolu Efes” galvenais treneris Perasovičs
EPA/LETA

Pēc zaudējuma latviešu basketbolista Jāņa Timmas pārstāvētajai Spānijas vienībai Vitorijas “Baskonia” no amata atlaists Turcijas kluba Stambulas “Anadolu Efes” galvenais treneris Velimirs Perasovičs.

“Anadolu Efes” piektdien ULEB Eirolīgas mačā spraigā galotnē mača beigās izlaida uzvaru un savā laukumā cieta zaudējumu ar 81:82. Tas Stambulas komandai jau bija devītais zaudējums 12 turnīra spēlēs, kas tai liek atrasties kopvērtējuma pēdējā vietā. Tieši Timma bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mājinieki piedzīvoja neveiksmi, jo viņš ar savu spēli aizsardzībā neļāva pretiniekiem izveidot pēdējo sekunžu uzbrukumu.

Neveiksmīgais sniegums maksājis 52 gadus vecajam Perasovičam amatu. “Anadolu Efes” klubu viņš pārņēma pagājušajā gadā, bet pirms tam ar šo vienību viņš strādāja arī 2010./11.gada sezonā.

Pirms kļūšanas par Stambulas komandas treneri Perasovičs vadīja tieši “Baskonia”, kad tur tobrīd spēlēja latvietis Dāvis Bertāns.

Kā spēlētājs Perasovičs trīs reizes kļuva par Eirolīgas čempionu un 1996.gadā palīdzēja Vitorijas klubam, ko tad sauca “Taugres”, iegūt Saportas kausu. Savukārt Dienvidslāvijas izlases sastāvā viņš laika posmā starp 1990. un 1992.gadu triumfēja pasaules čempionātā, Eiropas čempionātā un olimpiskajās spēlēs.

Kā treneris Perasovičs 2014.gadā aizveda citu Spānijas klubu “Valencia Basket” līdz uzvarai ULEB Eirokausā.

Pagaidām “Anadolu Efes” stūri pārņems līdzšinējais galvenā trenera palīgs Agusti Hulbe.

Vietējā čempionātā “Anadolu Efes” ar septiņiem panākumiem desmit spēlēs ir piektajā vietā.