Pēc čempionu titula izcīnīšanas Gundars Vētra arī nākamajā sezonā vadīs Gdiņas sieviešu komandu

Pievienot komentāru
Pēc čempionu titula izcīnīšanas Gundars Vētra arī nākamajā sezonā vadīs Gdiņas sieviešu komandu
INSTAGRAM

Gundars Vētra arī nākamajā sezonā būs Polijas sieviešu basketbola līgas komandas Gdiņas “Arka” galvenais treneris, vienība paziņoja sociālajā vietnē “Facebook”.

Polijas sieviešu līgas turnīrs tika pārtraukts pēc 21 no 22 regulārā čempionāta spēlēm, kas ļāva “Arka” komandai kļūt par čempioni. Vētras vadītā vienība uzvarēja visās jeb 21 spēlē, Polijā triumfējot pēc desmit gadu pārtraukuma.

Savukārt FIBA Eirolīgā “Arka” komanda savā apakšgrupā palika pēdējā, astotā.

Vētra Gdiņas komandas stūri pārņēma pirms trim gadiem. Viņa iepriekšējā pieturvieta bija Krievijas sieviešu basketbola klubs Kurskas “Dinamo”, kur viņš pēc nepilnu divu gadu darba tika atbrīvots 2016.gada pavasarī.

Vētra savas trenera karjeras laikā vadījis gan vīriešu, gan sieviešu komandas. No 2003. līdz 2005.gadam un 2006./2007.gada sezonā speciālists trenēja “Barons”/LMT vienību, savukārt 2006.gada sezonā viņš bija Krievijas kluba Permas “Ural Great” otrais treneris.

Turpinājumā Vētra no 2007. līdz 2011.gadam strādāja ar sieviešu klubiem – sākotnēji trenēja Krievijas vienību Maskavas CSKA, bet pēc tam pārņēma Jekaterinburgas UGMK komandu, vairākkārt uzvarot šīs valsts čempionātā.

2011.gadā Vētra atgriezās pie vīriešu komandu stūres un ar “Ventspils” klubu izcīnīja Latvijas čempionāta sudraba medaļas. Tomēr pēc sezonas klubs un treneris izlēma sadarbību neturpināt, bet Vētras vietā “Ventspils” galvenā trenera amatā uzaicināja Robertu Štelmaheru.

Vētra 1992./1993.gada sezonā spēlēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Minesotas “Timberwolves”, kura sastāvā 13 mačos vidēji iemeta 3,5 punktus.

Savulaik zem nosaukuma “Lotos” Gdiņas komanda divreiz spēlēja Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas finālā (2002. un 2004.gadā), bet par Polijas čempionu šim klubam izdevies kļūt 12 reizes.