Pasečņiks šogad vēl grib spēlēt

Pievienot komentāru
Pasečņiks šogad vēl grib spēlēt
EPA / SCANPIX

Nacionālās basketbola asociācijas komandas Vašingtonas “Wizards” centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks labprāt turpinātu sezonu, intervijā podkāstam “Basketstudija 2+1” atzīmēja latviešu basketbolists.

Līgas komisārs Adams Silvers pārtrauca spēles 11. martā pēc tam, kad Jūtas “Jazz” spēlētājam Rūdijam Gobēram tika konstatēts Covid-19. Arēnas ir slēgtas uz nenoteiktu laiku pat treniņiem, un nav skaidrs, vai NBA sezona vispār atsāksies.

Kā stāstīja Pasečņiks, viņa ikdiena mājas režīmā paiet diezgan garlaicīgi. “Guļu līdz kādiem plkst. 10-11, lai padarītu dienu nedaudz īsāku. Mums ir speciāla mobilā tālruņa lietotne, kurā ir saraksts ar treniņiem katrai dienai. To izpildīšana prasa aptuveni 40 minūtes līdz stundai, bet pārējā atlikusī diena tāpat jāpavada mājās. Nav aizliegts pārvietoties, taču tas nav ieteicams. Amerikāņi var atgriezties mājās ar lidojumiem, kurus komandas palīdz noorganizēt. Mēs, eiropieši, esam ieslodzīti mājās un nevaram nekur doties,” stāstīja basketbolists.

Anžejs uzskata, ka ideālais variants būtu sezonu turpināt vasarā. “Labprāt pabeigtu sezonu vienalga kad un nākamo sāktu vēlāk. Galvenais, lai ir droši gan skatītājiem, gan spēlētājiem. Neesmu gatavs beigt sezonu. Man sezona sākās tikai novembrī un neesmu izspēlējies. Nepietiek,” skaidroja Pasečņiks.

“Wizards” komandas basketbolisti bija vieni no pirmajiem, kuriem ieteica pašizolēties. Tiesa, kolektīvas pārbaudes netika veiktas.

“Vienīgais veids veikt testu bija, braucot uz slimnīcu. Ja mēs brauktu uz slimnīcu, būtu lielāks risks saķert vīrusu nekā tad, ja paliktu mājās. Ja pilnīgi neko nejūti, labāk sēdēt mājās un netestēties,” atzina Pasečņiks.

Starpsezonā Pasečņiks strādāja kopā ar fiziskās sagatavotības treneri Ivo Erdmani, ieliekot labus pamatus šai sezonai.

“Strādāšu katru vasaru, netaisos apstāties. Varbūt vasara jau sāksies pēc nedēļas, varbūt pateiks, ka jūnijā jāspēlē. Zinu tikpat daudz, cik tie, kuri lasa tviteri. Šobrīd kaut ko ļoti grūti saplānot. Noteikti, ka strādāšu kopā ar Ivo. Šitā mājās sēdēšana baigo kaifu nedod,” par dīkstāvi stāstīja Pasečņiks.

Viņš pieļauj iespēju, ka jau vasarā būtu noslēdzis līgumu ar “Wizards”, ja vien pirms treniņnometnes nebūtu guvis traumu.

“Komanda bija ieinteresēta un nesūtīja mani mājās, palīdzot izārstēt kāju. Pateicoties komandas uzticībai, man bija enerģija visu darīt, un pēc pāris mēnešiem saņēmu izsaukumu,” teica Pasečņiks.

Pasečņiks šosezon laukumā pavadījis vidēji nepilnas 17 minūtes, guvis 6,0 punktus un izcīnījis 4,1 atlēkušo bumbu.

Pirms sezonas pārtraukšanas “Wizards” ar 24 uzvarām 64 spēlēs ieņēma devīto vietu Austrumu konferencē.