Par karjeras beigām Spānijas basketbola izlasē paziņo brāļi Gazoli

0 Komentāru
Par karjeras beigām Spānijas basketbola izlasē paziņo brāļi Gazoli
SIPA/SCANPIX

Brāļi Pau un Marks Gazoli pēc tam, kad Spānijas basketbola izlasei ceturtdaļfinālā beidzās Tokijas olimpiskās spēles, paziņoja par spēlētāja karjeras beigām Spānijas valstsvienībā, vēstī portāls “Eurohoops.net”.

“Šī bija mana pēdējā spēle valstsvienībā,” 41 gadu vecais Pau Gazols teica pēc Tokijas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla spēles, kurā spāņi otrdien ar 81:95 atzina ASV basketbolistu pārākumu.

“Milzu panākums ir tas vien, ka varēju atgriezties, spēlēt, sacensties šajā līmenī,” atzina sportists.

Kopš 2001.gada P.Gazols spēlēja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), bet 2019.gada sākumā viņam saasinājās veselības likstas un tika veiktas vairākas operācijas, lai labotu kreisās kājas navikulārā kaula stresa lūzumus. Šogad februārī viņš atgriezās Spānijas čempionvienībā “Barcelona”, kur spēlēja pirms NBA karjeras 1998.-2001.gadā un kurā spēlē latvietis Rolands Šmits.

Vecākais no Gazolu brāļiem lēmumu apstiprināja arī radiostacijai COPE, sakot, ka tagad viņš izvērtēs paveikto un iespējas nākotnē, tomēr atzina, ka pagaidām nav izlēmis, vai pilnībā beigt spēlētāja karjeru.

Divkārtējais NBA čempions Spānijas valstsvienībā ir izcīnījis 11 medaļas trīs dažādu līmeņu starptautiskos turnīros, tostarp zeltu 2006.gada FIBA Pasaules kausā, kā arī 2009., 2011. un 2015.gada Eiropas čempionātā.

Viņa brālis Marks arī paziņoja, ka valstsvienībā vairs nespēlēs, tomēr, kā ziņo ESPN apskatnieks Eidriens Vodžnarovskis, viņš izpildīs savas līgumsaistības pret NBA komandu Losandželosas “Lakers”.

“Ir jāspēlē jaunākiem puišiem. Un, lai viņi varētu spēlēt, vecākajiem ir jāatkāpjas,” pēc spēles ar ASV Tokijā paziņoja Marks Gazols.

36 gadus vecais jaunākais no Gazolu brāļiem pagājušajā sezonā noslēdza divu gadu vienošanos par 5,25 miljoniem ASV dolāru (4,33 miljoni eiro) ar “Lakers”. Pagājušajā sezonā viņš aizvadīja 51 spēli, vidēji gūstot piecus punktus un izcīnot 4,1 atlēkušo bumbu.

Spānijas izlases rindās viņš ieguvis deviņas medaļas, tostarp uzvaras FIBA Pasaules kausā 2006.un 2019.gadā, kā arī 2009.un 2011.gada līdzās brālim izcīnīto Eiropas čempiona kausu.

0 Komentāru