Nigērija uz Tokiju sūta izlasi ar astoņiem NBA basketbolistiem

0 Komentāru
Nigērija uz Tokiju sūta izlasi ar astoņiem NBA basketbolistiem
AFP/SCANPIX

Pazīstamā basketbola trenera Maika Brauna vadītā Nigērijas izlase uz Tokijas olimpiskajām spēlēm sūta izlasi ar astoņiem NBA klubos spēlējošiem basketbolistiem.

Nigērijas valstsvienība savus nodomus olimpiskajām spēlēm apliecināja sagatavošanās posmā, kad nigērieši šokējoši sakāva zvaigžņoto ASV valstsvienību. Nigērijas izlasi pārstāvošo 12 spēlētāju sarakstā iekļauti astoņi spēlētāji, kuri šobrīd ir aktīvi NBA basketbolisti. Tāpat Latvijas basketbola līdzjutēji atcerēsies pieredzējušo Ekpe Judo, kurš savulaik kopā ar Andri Biedriņu pārstāvēja Goldensteitas “Warriors” rindas. Septiņas sezonas NBA pavadījušai Judo savas karjeras laikā kļuvis par Eirolīgas čempionu ar “Fenerbahce”, bet pēdējās sezonas spēlējis Ķīnā.

Nigērijas izlases rindās ir gados jauni NBA basketbolisti, tostarp tieši pirms Kristapa Porziņģa draftētais centra spēlētājs Džalils Okafors, kura NBA karjera nav izvērtusies tik spoža kā 2015. gada drafta ceremonijas laikā tika cerēts. Trīs Nigērijas izlases pārstāvji ir no Maimi “Heat” komandas – Geibs Vinsents, Keizī Okpala un enerģiskais Presius Ačuva. Par gana vērtīgu rotācijas spēlētāju Minesotā kļuvis Džošs Okogi. Tāpat pastāv iespēja, ka Tokijā Nigērijas izlasi pārstāvēs NBA čempions. Šonakt NBA finālsērijā uzvaru var izcīnīt Milvoki “Bucks” komanda, kuras sarakstos ir arī Džordans Nvora.

Jāatzīmē, ka Nigērijas izlasei pieklājīgu sastāvu izdevies savākt ar Amerikas basketbola sistēmā izaugušiem spēlētājiem. Četri no Tokijas olimpiešiem dzimuši Nigērijā, kamēr astoņu Nigēriju pārstāvošo basketbolistu dzimtene ir ASV. Nigērijas basketbola federācija piesaistījusi savai izlasei šos Amerikā dzimušos nigēriešu izcelsmes basketbolistus.

Tokijas olimpisko spēļu turnīru Nigērijas izlase sāks ar maču pret Austrālijas valstsvienību 25. jūlijā. Olimpiskā turnīra B apakšgrupā Nigērijas izlase sacentīsies arī ar Vācijas un Itālijas vienībām.

0 Komentāru