NBA veic būtiskas izmaiņas sezonas kalendārā

Komentāri
NBA veic būtiskas izmaiņas sezonas kalendārā
Foto: AP/ SCANPIX

Nacionālā basketbola asociācija (NBA), cenšoties spēlētājiem dot vairāk iespēju atpūsties, veikusi būtiskas izmaiņas sezonas kalendārā, kurā komandām spēļu grafiks vairs nebūs tik saspringts kā iepriekšējos gadus, vēsta ESPN.

Jau vēstīts, ka nākamais NBA regulārais čempionāts sāksies par nedēļu ātrāk nekā līdz šim, pirmos mačus aizvadot jau oktobra sākumā. Līgas vadība, pirmo reizi kalendāra izveidē cieši sadarbojoties ar NBA Spēlētāju asociāciju (NBAPA), ko paredz abu organizāciju kolektīvais līgums, izstrādājusi vairākus jaunus spēļu grafika principus, ar kuriem jau iepazīstinājusi klubus.

Izmaiņas paredz, ka turpmāk komandām vairs nebūs jāaizvada četras spēles piecās dienās, kā arī 18 spēles 30 dienu laikā. Tāpat komandām mazāk būs jāspēlē pieci mači septiņu dienu laikā, jo kalendārā būs tikai 40 šādi gadījumi, kamēr pērn katrai komandai bija vismaz trīs šādi saspringti posmi.

Tiesa, tāpat komandām nāksies spēlēt divas dienas pēc kārtas, taču šādu maču skaits arī saruks un būs vien 14,9% gadījumos no kopējā spēļu skaita. Saruks arī tādu spēļu skaits, kad komandai jāaizvada tikai viena izbraukuma spēle.

Tikmēr palielināts nedēļas nogalē aizvadāmo spēļu skaits, jo sestdienās un svētdienās notiks 568 spēles, kas ir par 19 vairāk nekā iepriekšējā sezonā.

NBA vadība ir gatava uzklausīt arī komandu ieteikumus kalendāra sastādīšanā, solot 2017./2018.gada sezonas spēļu grafiku pabeigt šīs nedēļas laikā.

Pērn vairāki klubi, tostarp Sanantonio “Spurs”, kuru pārstāv Dāvis Bertāns, piekopa praksi saviem līderiem dažās spēlēs dot atpūtu, uzskatot, ka spēļu grafiks ir pārāk saspringts, līdz ar to līdz “play-off” mačiem līderiem, kuriem ir liels spēles laiks, būs uzkrājies nogurums.

Lasi vēl