NBA spēlētāji: Līgā 50 līdz 85% no basketbolistiem lieto marihuānu

2 komentāri
NBA spēlētāji: Līgā 50 līdz 85% no basketbolistiem lieto marihuānu
AP/SCANPIX

Lai gan marihuāna vairākos ASV štatos jau ir legalizēta, Nacionālā basketbola asociācija šo vielu arvien aizliegusi.

Tomēr, atsaucoties uz ASV medija ”NBC Sports” datiem, tas neattur pasaulē spēcīgākās līgas spēlētājus lietot marihuānu.

”Seši NBA spēlētāji, kuri savu identitāti atklāt nevēlas, ir aprēķinājuši, ka no aktīvajiem spēlētājiem jebkādā formā (ēdamā, koncentrātu, CBD eļļu, losjonu u.c.) marihuānu lieto no 50 līdz 85 procentiem visu spēlētāju,” vēsta ”NBC Sports”.

NBA marihuānas lietošanas gadījumos spēlētājus pirmajā pieķeršanas reizē nesoda, bet tikai izsaka aizrādījumu, otrajā pieķeršanas gadījumā basketbolistam tiek piespriests 25 000 dolāru sods, tomēr šajos gadījumos par to netiek ziņots publiski.

Marihuānas lietošanas atbalstītāju pusē jau ilgāku laiku ir līgas lielākā zvaigzne Kevins Durants, kurš šo sezonu izlaiž Ahileja cīpslas traumas dēļ.

Viņš savu nostāju pauda podkastā ”All The Smoke”, ko vada bijušie NBA basketbolisti Stīvens Džeksons un Mets Bārnss: ”Šis ir viens no augiem, kas tiek dalīts pa gaumēm: ja tev patīk – tad tev patīk, savukārt, ja nepatīk – tad nepatīk. Vienkārši marihuāna ir marihuāna, tā nevienam nav kaitējusi. Tā var palīdzēt cilvēkiem, un es jūtu, ka tam nemaz vairs nevajadzētu būt lielam sarunu objektam.”

Bijušais līgas vērtīgākais spēlētājs turpināja: ”Visi manā komandā dzer kafiju, uzņemot kofeīnu. Ir puiši, kuri pēc spēlēm iedzer vīnu. Marihuānai vajadzētu būt tāda paša stila vielai.”

2 komentāri