NBA ‘’play-off’’ pirmajās spēlēs uzvaras izcīna ‘’Nets’’, ‘’Trail Blazers’’ un “Bucks”

AP/SCANPIX

Izslēgšanas spēļu pirmajā dienā Bruklinas ‘’Nets’’ savā laukumā pārspēja Bostonas ‘’Celtics’’ ar rezultātu 104:93. Portlendas ‘’Trail Blazers’’ izbraukumā uzveica Denveras ‘’Nuggets’’ 123:109 un ļoti aizraujošā spēlē Milvoki ‘’Bucks’’ tikai pagarinājuma pēdējā sekundē izrāva uzvaru pār Maiami ‘’Heat’’ 109:107.

Bruklinas lielais trio, Durants, Īrvings un Hārdens, lieliski aizvadīja spēles otro puslaiku un uzbrukumā bija dominējoši, aizvedot ‘’Nets’’ līdz pirmajai uzvarai šosezon ‘’play-off’’ izcīņā. Rezultatīvākais ar 32 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Durants, Īrvings tika pie 29 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām, bet Hārdens sakrāja 21 punktu, deviņas atlēkušās bumbas, astoņas rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas. “Nets” lielais trio guva 82 no vienības 104 punktiem, kas bija pietiekami, lai izcīnītu uzvaru. Bostonas rindās 22 punktus guva Džeisons Teitums.

Izbraukumā pie uzvaras tika Portlendas “Trail Blazers”, kas ar 123:109 apspēlēja Denveras “Nuggets”. Izšķirošo izrāvienu “Trail Blazers” veica ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē, ar 11 punktiem pēc kārtas trīsarpus minūtes līdz beigām panākot 118:103. Deimiens Lilards izcēlās ar 34 punktiem un 13 rezultatīvām piespēlēm, Sīdžejam Makolumam 21 punkts, bet Karmelo Entonijs, iesaistoties no rezervistu soliņa, 22 minūtēs guva 18 punktus. Mājinieku līderim Nikolam Jokičam 34 punkti un 16 atlēkušās bumbas, bet Maiklam Porteram 25 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un 1/10 no tālienes.

Aizraujošākā spēle bija vērojama starp ‘’Bucks’’ un ‘’Heat’’ vienībām. Mača uzvarētāja noskaidrošanai bija vajadzīgs pagarinājums. Lieliski ceturtās ceturtdaļas beigas aizvadīja viesi, līdz ar beigu sirēnu Džimijam Batleram raidot bumbu grozā ar ‘’floater’’ metienu, panākot izlīdzinājumu.

Pagarinājums aizritēja līdzīgā cīņā un atkal bija vērojami pēdējo sekunžu metieni. Vispirms, 20 sekundes līdz beigām, Gorans Dragičs realizēja tālmetienu un panāca neizškirtu, bet atbildes gājiens pēdējā uzbrukumā bija Milvoki vienībai. Kriss Midltons nodriblēja visu uzbrukumu un pēdējā sekundē realizēja sarežģītu metienu pāri sedzējam, atnesot ‘’Bucks’’ komandai pirmo uzvaru izslēgšanas spēlēs.