NBA komisārs Silvers: Lēmums par sezonu netiks pieņemts ātrāk par maiju

Pievienot komentāru
NBA komisārs Silvers: Lēmums par sezonu netiks pieņemts ātrāk par maiju
INSTAGRAM

Lēmums par to, vai šosezon turpināt Nacionālās basketbola asociācijas sezonu, tiks pieņemts ne ātrāk par maiju, atklāja līgas komisārs Adams Silvers.

Silvers NBA sezonu pārtrauca 11.martā īsi pēc tam, kad saslimšana ar Covid-19 vīrusu tika konstatēta Jūtas “Jazz” spēlētājam Rūdijam Gobēram.

“Sarunās ar saviem kolēģiem jau esmu norādījis, ka aprīlī mēs lēmumu par sezonas turpināšanu nespēsim pieņemt,” savā uzrunā pirmdien “Twitter” vietnē teica Silvers. “Nedomāju, ka ar 1.maiju viss atsāksies.”

Līga sākotnēji sezonu apturēja līdz aprīļa vidum, bet vēlāk pauze tika noteikta un nezināmu laiku. NBA sezonai šogad vajadzēja beigties 15.aprīlī, bet izslēgšanas spēles sāktos trīs dienas vēlāk. Savukārt fināla mači notiktu jūnijā.

Ņemot vērā vīrusa straujo izplatību, Silvers norādīja, ka līgas vadība vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai aizvadīt atlikušās sezonas spēles vai mēģināt sezonu noslēgt ar izslēgšanas mačiem, neizspēlējot paredzētos regulārās sezonas dueļus.

“Nevēlos radīt iespaidu, ka mēs nedarām visu iespējamo, lai atsāktu sezonu tai labvēlīgākos apstākļos,” piebilda Silvers. “Lūkojoties vasarā, saprotu, šīs sezonas pārlieku ilgā izspēlēšana var ietekmēt arī nākamo sezonu.”

Līgas komisārs arī nenoliedza, ka NBA vadība apsver iespēju izslēgšanas spēles aizvadīt aiz slēgtām durvīm. Tāpat pastāv iespēja visas “play-off” spēles aizvadīt vienviet. Kā viena no iespējamām vietām tiek minēta Lasvegasa, kurā ierasti noris Vasaras līgas spēles.

“Esam izskatījuši vairākus variantus, kur mēs varētu aizvadīt izslēgšanas spēles,” teica komisārs. “Pagaidām klausāmies, ko mums piedāvā. Ar mums ir sazinājušās vairākas arēnas, kuras paudušas gatavību uzņemt “play-off”.”

“Pagaidām vēl ir pārāk daudz nezināmo faktoru. Cilvēku veselībai šobrīd ir lielākā nozīme.”

Silvers arī neslēpa, ka, slēdzot sezonu, viņam pat sliktākajos sapņos nerādījās pašreizējais scenārijs. ASV patlaban piedzīvo Covid-19 vīrusa uzliesmojumu.

“Sākotnēji nekas neliecināja, ka pandēmija pārņems mūsu valsti, bet īsi pēc tam jau tiks noteikta komandantstunda un citi drošības pasākumi,” pārdomās dalījās Silvers. “Savā ziņā jūtos, ka tagad zinu mazāk nekā brīdī, kad apturējām sezonu.”

NBA bija pirmā profesionālā Ziemeļamerikas līga, kas pieņēma ātru lēmumu par sezonas pārtraukšanu. Neilgi pēc tam tāpat rīkojās arī Nacionālā hokeja līga un citas profesionālās Ziemeļamerikas līgas.