Komentāri
NBA apsver iespēju vēl vairāk maču aizvadīt Eiropā, kā mērķus minot Parīzi un Berlīni
Foto: USA TODAY Sports/ SCANPIX

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) apsver iespēju vēl vairāk regulārā čempionāta spēļu aizvadīt Eiropā, paziņoja NBA komisārs Adams Silvers.

Jau ziņots, ka ceturtdien Londonā “O2” arēnā savā starpā spēkojās Bostonas “Celtics” un Filadelfijas “76ers” komandas, uzvaru ar rezultātu 114:103 izcīnot bostoniešiem.

Mačs norisinājās NBA “Global Games” ietvaros. Londona ir vienīgā Eiropas pilsēta, kas uzņēmusi NBA regulārā čempionāta spēles un tur kopš 2011.gada notikuši astoņi šādi mači. Savukārt citos kontinentos NBA spēles uzņēmušas Japāna un Meksika.

“Apsveram iespēju aizvadīt papildus mačus Eiropā. Ir pieprasījums un interese. Tas vairāk ir mūsu kalendāra jautājums,” pirms mača paziņoja Silvers.

Uz spēli “O2” arēnā, kurā ir apmēram 20 000 sēdvietu, biļetes tika izpirktas nepilnas stundas laikā. Dueli klātienē vēroja arī futbola un citu sporta veidu zvaigznes.

Silvers atzīmēja, ka NBA labprāt viesotos arī citur pasaulē, taču ir ļoti grūti saplānot kalendāru, jo komandām regulārajā čempionātā jāaizvada 82 spēles.

“Ja sezonas vidū tiek izbrīvēts kalendārs šīm spēlēm, citos sezonas nogriežņos tas ir blīvāks. Jo vairāk komandu ir iesaistītas, jo grūtāk saplānot kalendāru,” stāstīja NBA komisārs.

Silvers norādīja, ka NBA mači Eiropā varētu norisināties arī Parīzē un Berlīnē, tajā pat laikā nenosaucot konkrētu laiku, kad tas varētu notikt.

NBA spēlē arī latvieši Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns. Porziņģa pārstāvētā “Knicks” Londonā spēlēja pirms trim gadiem, kad vēl latvietis nebija draftēts, kamēr “Spurs” regulārā čempionāta mačus Eiropā nav aizvadījusi, tomēr pirms gada nospēlēja maču Meksikā.

Lasi vēl