NBA apskatnieks: ”Mavericks” jācenšas atbrīvoties no Porziņģa un jāpiesaista augsta kalibra zvaigzne

1 komentārs
NBA apskatnieks: ”Mavericks” jācenšas atbrīvoties no Porziņģa un jāpiesaista augsta kalibra zvaigzne
AP/SCANPIX

Sporta medija ESPN apskatnieks Stīvens Entonijs Smits, izsakoties par Lukas Dončiča jauno līgumu, izteica pārliecību, ka komandai jāatbrīvojas no latvieša Kristapa Porziņģa, jo viņi abi kopā nav pietiekami efektīvi.

10. augustā Dalasas ”Mavericks” vadība ar tās īpašnieku Marku Kjūbanu priekšgalā ieradās Slovēnijā, lai noslēgtu vienu no iespaidīgākajiem līgumiem NBA vēsturē ar Luku Dončiču. Jaunā “Mavericks” un slovēņu brīnumbērna vienošanās paredz, ka viņš nākamo piecu gadu laikā nopelnīs kopumā 207 miljonus ASV dolāru.

Šis darījums viennozīmīgi nozīmē, ka Dalasas organizācija savu nākotni būvēs ap Dončiču un viņš būs komandas ”pirmā vijole” vismaz nākamos piecus gadus. Protams, NBA ir milzīgs bizness, un pie mazākās neizdošanās cilvēki var sākt spekulēt, vai Luka šo nastu spēs panest, bet vadība savu uzticību ar šo līgumu jau ir parādījuši.

”Mavericks” organizācijai gan arī jāturpina būt konkurentspējīgai, lai slovēnis vēlētos palikt Dalasā ilgtermiņā un ar šo komandu dotos pēc čempiontitula. Tas nozīmē, ka komandai jāatrod pareizie atslēgas spēlētāji, kas papildinās Lukas spēli un dos nepieciešamās ekstras, lai komanda izcīnītu uzvaras.

ESPN apskatnieks Stīvens Entonijs Smits uzskata, ka pirmais solis šajā procesā ir atbrīvošanās no Porziņģa.

“Viņš kļūs neapmierināts, ja Marks Kjūbans un arī Džeisons Kids neko nedarīs lietas labā. Un tas nozīmē atbrīvoties no Kristapa Porziņģa, lai sastāvam piesaistītu augsta kalibra zvaigzni, uz kuru var paļauties,” latvieša vēsturi ar veselības problēmām izceļ Smits.

Apskatnieks uzskata, ka abu “Mavericks” spīdekļu attiecības un saderība nav labā stāvoklī un to, visticamāk, neizdošoties uzlabot: “Skaties uz to, kā gribat, bet Porziņģis un Dončičs nav ideāli partneri. Esam dzirdējuši par viņu nesaticību, mēs esam dzirdējuši par Porziņģa skaudību pret Dončiču. Jā, Porziņģis šajā sezonā vidēji spēlē guva 20 punktus, bet izslēgšanas spēlēs viņš nebija tik noteicošs faktors, cik daudzi no mums bija cerējuši.”

Aizvadītajā regulārajā sezonā Porziņģis vidēji mačā izcēlās ar 20,1 punktu, 8,9 atlēkušajām bumbām un 1,3 bloķētiem pretinieku metieniem. Šovasar Porziņģis var izbaudīt sen nepieredzētu starpsezonu, jo beidzot var gaidāmajai sezonai gatavoties bez iepriekš gūta savainojuma ēnas, līdz ar to sagaidāms, ka arī latviešu centra spēlētājs nākamsezon varētu sasniegt augstāko līmeni, kādā viņš jebkad ir spēlējis “Mavericks” kreklā.

1 komentārs