Mūžībā devies 23 sezonas “Jazz” galvenā trenera amatā pavadījušais Džerijs Slouns

Pievienot komentāru
Mūžībā devies 23 sezonas “Jazz” galvenā trenera amatā pavadījušais Džerijs Slouns
EPA/SCANPIX

Piektdien mūžībā 78 gadu vecumā devies Džerijs Slouns, kurš Nacionālajā basketbola asociācijā savulaik 23 sezonas trenēja Jūtas “Jazz” vienību.

Slouns dzīvību zaudējis piektdien pēc ilgstošas cīņas ar Parkinsona slimību un demenci, ar kuru viņš cīnījās jau kopš 2015.gada.

Slouna spēlētāja karjera ilga 11 gadus, bet par galveno treneri viņš kopumā nostrādāja 33 gadus. Spēlētāja karjeras laikā viņš divas reizes tika izraudzīts dalībai Visu zvaigžņu spēlē.

Bijušais spēlētājs un speciālists 2009.gadā tika uzņemts basketbola Slavas zālē, bet divus gadus vēlāk viņš aizgāja no NBA.

Tiesības uz Slounu 1965.gada draftā ieguva Baltimoras “Bullets” (tagad Vašingtonas “Wizards”). Šajā komandā viņš pavadīja vienu sezonu, bet pēc tam teju desmit gadus nospēlēja Čikāgas “Bulls”, kas 1978.gadā pie griestiem kāra viņa spēļu kreklu ar numuru #4.

1978.gadā Slouns arī uzsāka savu trenera karjeru un pirmās divas ar pusi sezonas vadīja “Bulls”. Pēc tam viņš pievienojās Jūtas “Jazz”, šajā organizācijā pavadot 26 gadus.

Viņš 1988./89.gada sezonā aizsāka “Jazz” izcilo sēriju, spējot komandu no 1989. līdz pat 2003.gadam 15 sezonas pēc kārtas aizvest līdz “play-off”.

Labākās sezonas pie “Jazz” stūres Slounam bija 1996./97.gada un 1997./98.gada sezonās, kad izdevās sasniegt NBA finālu, kurā abas reizes nācās atzīt “Bulls” un iespaidīgā Maikla Džordana pārspēku.

Brīdī, kad Slouns noslēdza savu trenera karjeru, viņš bija trešais uzvarām bagātākais speciālists līgā – 1221 panākums. Viņa rēķinā ir arī septiņi konferenču tituli un 20 dalības reizes izslēgšanas spēlēs.

Slouns ir vienīgais speciālists Ziemeļamerikas sporta līgās, kuram tik ilgu laiku izdevās nosargāt savu posteni pie komandas stūres. Līdz 2010./11.gada sezonai, kad Slouns pameta NBA, līgā trenera maiņa bija notikusi jau 245 reizes.