Moranta 47 punkti neglābj Memfisu no zaudējuma, ”Knicks” revanšējas ”Hawks”

Moranta 47 punkti neglābj Memfisu no zaudējuma, ”Knicks” revanšējas  ”Hawks”
USA TODAY SPORTS / SCANPIX

“Jazz” Rietumu konferences ceturtdaļfināla otrajā mačā mājās ar rezultātu 141:129 pārspēja Memfisas “Grizzlies”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-1. Arī ”Knicks” spēja izlīdzināt rezultātu sērijā, uzvarot otrajā mājas spēlē ”Hawks” ar 101:92.

Donovans Mičels trešdien pēc traumas izdziedēšanas laukumā atgriezās ar 25 punktiem, palīdzot Jūtas “Jazz” komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas izslēgšanas turnīra spēlē.

Potītes savainojuma dēļ Mičels nepiedalījās iepriekšējās 17 spēlēs. Viņš bija gatavs atgriezties jau svētdien, tomēr dažas stundas pirms mača komandas ārsti nolēma vēl nedot zaļo gaismu spēlēšanai. “Jazz” zvaigznei trešdien bija limitēts spēles laiks līdz 26 minūtēm, kuru laikā viņš pamanījās realizēt piecus tālmetienus.

“Nekad neesmu bijis šādā situācijā, tāpēc pagaidām atrodos nezināmos ūdeņos. Man jāatrod veids, kā atbrīvot savu domāšanu. Ir viegli uzsākt mačus, ja veicas, bet spēles netiek uzvarētas pirmajās piecās minūtēs,” par savu atgriešanās spēli stāstīja Mičels.

Vēl uzvarētājiem Rūdijs Gobērs guva 21 punktu, izcīnīja 13 bumbas zem groziem un bloķēja četrus metienus, bet Maiks Konlijs guva 20 punktus un 15 reizes rezultatīvi piespēlēja, otrajā no statistikas rādītājiem labojot karjeras rekordu.

“Grizzlies” komandu neglāba Dža Moranta 47 gūtie punkti. Kopš 1949./1950.gada sezonas, kad apvienojās Nacionālā basketbola līga (NBL) un Amerikas Basketbola asociācija (NBA), neviens basketbolists savās pirmajās divās “play-off” spēlēs nebija guvis kopā 71 punktu, Morantam pārspējot šo rekordu.

Viņam ar 23 punktiem piebalsoja Dilons Brukss.

“Grizzlies” trešajā ceturtdaļā realizēja 67% metienu, gūstot 43 punktus, kas ir jauns komandas rekords vienā nogrieznī.

Tikmēr Austrumu konferences ceturtdaļfināla otrajā spēlē Ņujorkas “Knicks” mājās ar rezultātu 101:92 (20:27, 24:30, 32:18, 25:17) uzveica Atlantas “Hawks”, arī panākot 1-1.

“Knicks” līderis Džūliuss Rendls pirmajā puslaikā nerealizēja nevienu no sešiem metieniem no spēles un guva tikai divus punktus. Tomēr trešajā ceturtdaļā pēc Derika Rouza došanās starta pieciniekā Rendls guva 11 punktus un “Knicks” uzsāka savu ceļu uz uzvaru.

Aizvadītā regulārā čempionāta visvairāk progresējušais spēlētājs Rendls maču noslēdza ar 15 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām. Rouzs bija rezultatīvākais uzvarētājiem ar 26 gūtiem punktiem.

Atlantas komandā 30 punktus guva Trē Jangs, bet pa 18 punktiem guva Bogdans Bogdanovičs un De’Andrē Hanters.

Jau vēstīts, ka Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” viesos ar rezultātu 95:120 (24:35, 33:36, 23:23, 15:26) zaudēja Filadelfijas “76ers”, kas sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 2-0.