Mieža metiens atnes “Rīgai” uzvaru Pasaules tūres posmā

Pievienot komentāru
Mieža metiens atnes “Rīgai” uzvaru Pasaules tūres posmā
FIBA.BASKETBALL

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga” trešdien Ungārijas pilsētā Debrecenā Pasaules tūres otrajā posmā izcīnīja uzvaru.

Pasaules tūres pirmajos trīs posmos Debrecenā “Rīga” komandu pārstāvēs Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks.

Otrā posma finālā “Rīga” ar 21:20 uzvarēja Serbijas komandu “Ub”, kas turnīrā bija izlikta ar septīto numuru.

“Rīga” uzvaru izrāva līdz ar finālsvilipi, Miezim grozā raidot spēles pēdējo punktu.

Finālmačā deviņus punktus “Rīga” vienības labā guva Krūmiņš, bet pa četriem iekrāja Lasmanis, Čavars un Miezis.

Par uzvaru finālā Latvijas komanda naudas balvā nopelnīja 40 000 ASV dolāru (nepilnus 34 000 eiro), bet Lasmanis šajā turnīrā izpelnījās vērtīgākā spēlētāja balvu.

Iepriekš pusfinālā “Rīga” ar 21:15 uzvarēja ASV komandu “Harlem”, kurai bija piešķirts ceturtais numurs.

Šajā duelī deviņus punktus guva Lasmanis, pieci punkti Krūmiņam, par vienu mazāk iemeta Čavars, bet Mieža rēķinā trīs punkti.

Latvijas komanda trešdien ceturtdaļfinālā ar 22:11 uzvarēja Serbijas komandu “Liman”, kas tika uzskatīta par turnīra favorīti.

Ar astoņiem gūtiem punktiem rezultatīvākais “Rīga” komandā bija Miezis, bet pa septiņiem punktiem iemeta Krūmiņš un Lasmanis.

Jau ziņots, ka otrdien grupu turnīrā “Rīga” pirmajā duelī ar 22:12 uzvarēja “Debrecen”, bet otrajā spēlē ar 16:21 piekāpās “Ub”. “Ub” turnīrā izlikta ar septīto numuru, bet mājiniekiem piešķirts 14.numurs.

Sezonas pirmajā posmā Ungārijā Latvijas vienība apstājās pusfinālā un izcīnīja trešo vietu.

Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Debrecenā kopumā notiks pirmie trīs šīs sezonas posmi. Pēc šī etapa nākamais turnīrs paredzēts 4.-5.septembrī. Otrais posms nodēvēts par Ungārijas “Grand Prix”, bet trešais – Eiropas “Grand Prix”.

Sacensību kalendārā šosezon vēl paredzēti etapi Japānā, Ķīnā un Tuvajos Austrumos, taču nav zināms, vai šajos reģionos sacensības tiešām notiks.

Jau ziņots, ka FIBA līdz nākamā gada aprīlim iesaldējusi gan 3×3 basketbola komandu, gan spēlētāju individuālo rangu.