Lepojamies! ”Rīga Ghetto Basket” 3×3 basketbola komanda triumfē “Challenger” sērijas turnīrā Horvātijā

2 komentāri
Lepojamies! ”Rīga Ghetto Basket” 3×3 basketbola komanda triumfē “Challenger” sērijas turnīrā Horvātijā
Foto: facebook.com

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket” ar Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani, Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu sastāvā sestdien triumfēja Horvātijas pilsētā Lipikā notikušajā “Challenger” sērijas turnīrā.

Latvijas komanda sestdien izslēgšanas turnīrā aizvadīja trīs spēles, visās izcīnot uzvaras.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Latvijas komanda ar 21:13 pārliecinoši uzvarēja Krievijas komandas “Gagrin”, tiekot pusfinālā. Savukārt cīņā par vietu finālā latvieši sīvā mačā ar 17:14 uzveica Serbijas komandu “Belgrade”, bet finālā vēl sīvākā mačā ar 21:18 pieveica Čehijas komandu Humpolecas “Bernard”.

Ar šo uzvaru Latvijas komanda nodrošināja dalību Lozannas “Masters” turnīram.

Jau ziņots, ka piektdien apakšgrupu kārtā Latvijas sportisti ar 17:19 zaudēja vietējai Splitas “Statist”, bet otrajā cīņā ar 22:11 pārliecinoši uzveica Slovēnijas vienību Ļubļanas “East”, tādējādi izkļūstot no apakšgrupas.

Latvijas 3×3 basketbolisti šādā pat sastāvā pagājušajā nedēļā Ķīnas pilsētā Handžou notiekošajā “Challenger” sērijas turnīrā apstājās ceturtdaļfinālā.

Latvijas labākie 3×3 basketbolisti starptautisko sezonu sāka aprīļa vidū “Challenger” sērijas turnīros, izcīnot trešo vietu Dienvidkorejā un uzvarot Ķīnas pilsētā Naņdzjiņā. Maijā tika izcīnīta trešā vieta sacensībās Maskavā. Šajos turnīros savainojumu ārstējušā Krūmiņa vietā spēlēja Mārtiņš Šteinbergs.

Savukārt jūnija sākumā “Challenger” sērijas turnīrā Nīderlandes pilsētā Hāgā Krūmiņš atgriezās ierindā pēc ilgstošas traumas ārstēšanas, komandai izcīnot trešo vietu. Savukārt Pasaules kausā, kas notika Filipīnās, Latvijas izlase apstājās ceturtdaļfinālā.

Starptautiskajā 3×3 basketbola sezonas grafikā ir 17 “Challenger” turnīri, no kuriem viens 28. un 29.jūlijā notiks Ventspilī, kā arī deviņi “Masters” turnīri, jau aizvadītais Pasaules kauss un vēl gaidāmais Eiropas kauss.

Latvijas izlase pērn jūlijā Amsterdamā negaidīti izcīnīja Eiropas čempionu titulu 3×3 basketbolā, kas iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā. Komandas sastāvā tad arī bija Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars.

2 komentāri