Komentāri
Lepojamies! Latvijas 3×3 basketbolisti triumfē vēl vienā FIBA “Challenger” kategorijas posmā
10.07.2017. Rīga, Latvija. Latvijas 3x3 izlases basketbolisti - Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, kuri vakar Eiropas kausa kļūva par Eiropas čempioniem atgriežas Latvijā no Amsterdamas (Foto: Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas 3×3 basketbolisti Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars aizvadītajā nedēļas nogalē Bukarestē izcīnīja uzvaru Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “Challenger” kategorijas posmā, līdz ar to izcīnot tiesības piedalīties FIBA Pasaules tūres etapā, kas pēc nepilnām divām nedēļām notiks Šveices pilsētā Lozannā.

Rumānijas galvaspilsētā notikušajā “Challenger” posmā apakšgrupu turnīru Latvijas kvartets aizvadīja ļoti pārliecinoši, tiekot pie uzvarām visās trijās spēlēs. Vispirms ar 21:12 tika pieveikta “Winnipeg” no Kanādas, pēc tam ar 21:5 uzveikti arī pasaules vicečempioni “Amsterdam” no Nīderlandes, bet noslēgumā ar 21:9 uzvarēti mājinieki “Bucharest Littles”.

Izslēgšanas turnīru Latvijas komanda bija spiesta aizvadīt bez kājas savainojumu guvušā Krūmiņa, tomēr tas netraucēja izcīnīt uzvaras visās spēlēs. Vispirms ceturtdaļfinālā ar 22:19 pieveikti citi mājinieki “Bucharest Legends”, turpinājumā ar 18:17 uzvarēta “Ljubljana” no Slovēnijas, bet izšķirošajā cīņā finālā ar 13:12 uzveikta arī “Zemun” no Serbijas.

Pateicoties panākumam šajā turnīrā, Latvijas 3×3 basketbolisti ne tikai saņēma vienu no divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres ceturto posmu Lozannā, kas notiks 25. un 26.augustā, bet arī čempionu naudas balvu 6000 dolāru (5083 eiro) apmērā.

Pirms divām nedēļām Maskavā Latvijas 3×3 basketbolisti uzvarēja citā “Challenger” kategorijas posmā, līdz ar to izcīnot tiesības piedalīties Pasaules tūres piektajā etapā, kas 31.augustā un 1.septembrī notiks Ungārijā. Kopumā sezonā FIBA Pasaules tūrē tiek aizvadīti septiņi posmi. Savukārt jūlijā Miezis, Lasmanis, Krūmiņš un Čavars Amsterdamā sensacionāli triumfēja Eiropas kausā 3×3 basketbolā, kas no 2020.gada būs olimpisko spēļu programmā.

Lasi vēl