Lebrons Džeimss kļūst par pirmo aktīvo NBA spēlētāju milijardieri

0 Komentāru
Lebrons Džeimss kļūst par pirmo aktīvo NBA spēlētāju milijardieri
EPA/SCANPIX

Lebrons ir pirmā NBA zvaigzne, kura karjeras ienākumi – alga un reklāmu līgumi ir miljards dolāru, bet joprojām ir aktīvs spēlētājs.

Lebrons ir sporta ikona un lielisks paraugs visiem gan uz laukuma, gan ārpus tā. Neskaitot ienākumus, ko viņš saņem uz laukuma kā algu, Džeimss lieliski prot operēt ar naudu arī nespēlējot basketbolu. Viņam ir vairāki iespaidīgi reklāmas līgumi, kā piemēram, ar ”Nike”, ”Sprite”, ”Glaceau”, ”Bubblicious” un ”Upper Deck”. Daļu naudas ir ieguldījis Anglijas premjerlīgas klubā ”Liverpool”, kur Lebronam pieder 2% akciju.

Pirms pāris dienām klajā nāca jauna filma ar Džeimsu galvenajā lomā – ”Space Jam. A New Legacy”. Tā ir šīs filmas otrā daļa un pirmajā kā galvenais varonis bija Maikls Džordans.

Tuvākie sekotāji Džeimsam ir Kevins Durants un Stefs Karijs, kuru ienākumi ir, attiecīgi 580 un 430 milijoni ASV dolāri karjeras laikā,

Maiklam Džordanam nedaudz pietrūka līdz milijarda atzīmei, kamēr bija aktīvs spēlētājs, bet pateicoties lielajam līgumam ar ”Nike” zem kura platformas tika izveidota sava līnija ”Jordan brand”, Maikla ienākumi jau mērāmi divu milijardu apmērā.

Jāņem vērā arī fakts, ka mūsdienās Nacionālās basketbola asociācijas algas tiek krietni palielinātas, salīdzinot ar Džordana laikiem. Tāpēc nav jābrīnās, ka arvien biežāk līgas vadošie spēlētāji kļūs par milijardieriem karjeras laikā.

Kā nākamais tāds varētu būt slovēņu brīnumbērns Luka Dončičs, kurš pēc sava pirmā mazā līguma, noteikti tiks pie maksimālā līguma uz vairākiem gadiem. Visticamāk algu griesti turpinās augt, kas nozīmē, ka provizoriski viņš karjeras laikā varētu nopelnīt ap 700 milijoniem ASV dolāru līdz 36 gadu vecumam, ko šobrīd ir sasniedzis Lebrons Džeimss.

0 Komentāru