LBS piekrīt FIBA aicinājumam izrādīt interesi par 2025. gada Eiropas čempionāta rīkošanu

Pievienot komentāru
LBS piekrīt FIBA aicinājumam izrādīt interesi par 2025. gada Eiropas čempionāta rīkošanu
Romāns Kokšarovs / F64

Latvijas Basketbola savienība (LBS) nosūtījusi apstiprinājuma vēstuli Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA), ka tai interesē 2025. gada Eiropas čempionāta basketbolā vīriešiem rīkošana, portālam “Delfi.lv” apstiprinājis LBS prezidents Raimonds Vējonis.

LBS saņēmusi vēstuli no FIBA par iespēju izrādīt interesi rīkot 2025. gada čempionātu. Savienības valde lēmusi vienbalsīgi izrādīt interesi par turnīra rīkošanu, taču šobrīd šim lēmumam nav nekādu papildu saistību.

“Mēs vēlamies saņemt turpmāko dokumentāciju, lai vērtētu FIBA prasības, čempionāta izdevumus un to, kāds teorētiski varētu būt budžets. Ja tas liktos pievilcīgi, tam sekotu visas valstī noteiktās procedūras,” portāls citē Vējoņa teikto.

“Delfi.lv” arī ziņo, ka LBS iepriekš izrādījusi arī interesi FIBA, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) pieteikties rīkot 2021. gada Pasaules kausu basketbolā vīriešiem U-19 vecuma grupā, kas ļautu 2002. gadā dzimušo basketbolistu paaudzei spēlēt mājās. FIBA atcēlusi šovasar gaidāmos jauniešu čempionātus un nav skaidrības par turpmākajiem turnīriem.

Tāpat Latvijai interesējis arī Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs 3×3 basketbolā. Turnīram bija jānotiek martā Indijā, bet pēc atcelšanas gatavību to uzņemt izrādīja Latvija. LBS bija sagatavots plāns turnīru uzņemt tirdzniecības centrā “Akropole”.

2015. gadā Latvija pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas uzņēma Eiropas čempionātu basketbolā. Rīgā notika viens no četriem apakšgrupu turnīriem, bet “play-off” tika izspēlēts Francijā.

2015. gada vīriešu basketbola čempionāts tika noslēgts ar 667 000 eiro peļņu. Daļa no šīs summas paredzēta sporta halles jaunbūves un tai piegulošās teritorijas labiekārtojuma būvprojekta izstrādei.

Savukārt Eiropas čempionātu sievietēm Latvija uzņēma 2009.gadā un pērn. Iepriekšējā vasarā Rīgā notika divu apakšgrupu spēles un “play-off” pirmā kārta.