Latvijas basketbolisti dramatiskas FIBA U19 PČ spēles pēdējās sekundēs zaudē favorītei Serbijai

0 Komentāru

Latvijas basketbola valstvienība otrdien Daugavpilī FIBA U19 pasaules čempionāta trešajā mačā ar 70:71 zaudēja favorītei Serbijas izlasei.

Rodijs Mačoha Latvijas valstsvienībā izcēlās ar 16 punktiem un četrām atlēkušajām bumbām, 12 punkti un piecas bumbas zem groziem Kristianam Feierbergam, bet 11 punkti Ričardam Danielam Vanagam. Otrā laukuma pusē 16 punkti un piecas atlēkušās bumbas Nikolam Jovičam, kamēr Mihailo Petrovičs iekrāja 12 punktus.

Pēc nedaudz vairāk nekā vienas aizvadītas minūtes Rodijs Mačoha zem serbu groza izcīnīja atlēkušo bumbu un vadībā izvirzīja Latviju. Brīdi vēlāk kapteinis Kristiāns Šulcs guva piecus punktus pēc kārtas, Latvijai iegūstot piecu punktu pārsvaru 7:2. Tuvojoties ceturtdaļas vidum serbiem aizvien neizdevās gūt punktus, bet Toma Skujas tālmetiens pārsvaru palielināja vēl par trim punktiem – 10:2.

Latvija – Serbija. Pilns spēles apskats:

Mihailo Petroviča un Nikla Joviča kopā gūtie septiņi punkti īsā laikā ļāva panākt 12:17, taču Mačohas 2+1 gājiens uz grozu atgrieza astoņu punktu pārsvaru. Ričards Daniels Vanags trīs sekundes pirms ceturtdaļas beigām ar tālmetienu nokārtoja 24:16.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase pretiniekiem ļāva nedaudz pietuvoties, bet Vanags laukuma stūrī ieguva bumbu un ar “slam dunk” atjaunoja astoņu punktu pārsvaru – 26:18. Trešās minūtes sākumā Krišs Helmanis bija precīzs no tālienes, pārsvaru palielinot vēl par trim punktiem. Ceturtdaļas vidū serbi pieļāva savu ceturto kļūdu un kārtējo reizi uzbrukumā zaudēja bumbu (33:21).

Tuvojieties puslaika beigām, serbi deficītu spēja sadeldēt līdz -9 un -10, bet uzreiz pēc tam latvieši atbildēja ar precīzu uzbrukumu un pārsvaru atjaunoja līdz divciparu skaitlim. Helmanis divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām realizēja savu otro tālmetienu (42:30), bet pēcāk no soda līnijas realizēja vienu no trim “sodiņiem”. Puslaiku Latvijas izlase noslēdza vadībā ar 45:32.

Trešās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs mājinieki guva četrus punktus, bet Serbijas izlase pirmo grozu iemeta pēc divām ar pusi spēlētām minūtēm (49:35). Dažos no nākamajiem uzbrukumiem tiesneši Latvijas izlases spēlētāju izpildījumā saskatīja vairākas apšaubāmus noteikumu pārkāpumus, kā rezultātā serbi spēja pietuvoties – 40:49. Piektajā minūtē savu ceturto personisko piezīmi nopelnīja Krišs Helmanis, tāpēc Nikolajs Mazurs spēlētāju nomainīja.

Atlikušajās minūtēs latviešu uzbrukums stagnēja, bet Lazara Stefanoviča groza Serbijas izlasi pietuvināja līdz -4 (49:53). Nākamajā uzbrukumā spēle tika apstādināta, jo maiņa bija nepieciešama traumu guvušajam Vanagam. Stefanovičs līdz ceturtdaļas beigām no soda līnijas guva vēl divus punktus un panāca jau minimālu deficītu 51:53.

Pēdējās ceturtdaļas pirmās minūtes izskaņā Jovičs panāca neizšķirtu 53:53, Mačoha drīz vien vadībā vēlreiz izvirzīja Latviju, bet otrās minūtes izskaņā ar tiesnešu darbībām nebija apmierināts Mazurs, par ko arī tika sodīts ar tehnisko piezīmi. Stefanoviča soda metiens vadībā jau izvirzīja serbus (56:55), taču Kristians Feierbergs atbildēja ar precīzu “trejaci”.

Ceturtdaļas vidū Feierbergs iemeta vēl vienu tālmetienu un panāca četru punktu pārsvaru – 62:58. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām serbi guva piecus punktus pēc kārtas (63:63), abām komandām pēc tam vēlreiz apmainoties ar precīziem metieniem – 65:65. 17 sekundes līdz mača beigām Stefans Todorovičs realizēja tālmetienu pāri Mačohas rokām, panākdams 71:68. Mačoha nākamajā uzbrukumā divus punktus atguva, taču pēdējās sekundēs latvieši punktus vairs neguva.

Pirms spēles sākuma abas komandas ar klusuma brīdi godināja pirmdien aizsaulē aizgājušo Latvijas hokeja vārtsargu Matīsu Kivlenieku.

Dienas pēdējā spēlē B grupā otrdien savā starpā tiksies Puertoriko un Irāna.

0 Komentāru