Latvijas U19 basketbola izlase Pasaules kausa trešajā mačā tiksies ar Serbiju

0 Komentāru
Latvijas U19 basketbola izlase Pasaules kausa trešajā mačā tiksies ar Serbiju
FIBA.BASKETBALL

Latvijas U19 basketbola izlase Pasaules kausa trešajā spēlē Daugavpilī otrdien tiksies ar vienaudžiem no Serbijas.

Spēle starp abām izlasēm Daugavpils Olimpiskajā centrā sāksies plkst.18. Tiešraidē maču varēs vērot televīzijas kanālā TV6 un portālā Skaties.lv.

Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase sestdien zaudēja vienaudžiem no Puertoriko, izsējot trešajā ceturtdaļā iegūto 15 punktu pārsvaru, – 75:79, bet svētdien pēdējā ceturtdaļā panāca 58:48 uzvaru pār Irānu.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais pirmajā cīņā ar 17 punktiem bija Ričards Daniels Vanags, 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas tika Rodijam Mačoham. Tomam Skujam deviņi punkti un septiņas rezultatīvas piespēles, bet Noa Viljamsons septiņiem punktiem pievienoja astoņas atlēkušās bumbas.

Otrajā spēlē rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kristians Feierbergs, desmit punkti tika Vanagam, kamēr ar deviņiem punktiem un 12 bumbām zem groziem izcēlās Mačoha.

2007.gada čempione Serbijas izlase ir viena no turnīra favorītēm. Tā ar 88:67 pārspēja Irānu un ar 84:64 – Puertoriko.

Pirmajā cīņā serbiem 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Filipa Skobalja kontā, 15 punkti Lazaram Stefanovičam, bet 14 punkti un sešas rezultatīvas piespēles tika Nikolam Džurišičam.

Otrajā cīņā Nikolam Jovičam tika 16 punkti un 11 atlēkušās bumbas, 15 punkti un piecas bumbas zem groziem Stefanovičam, kamēr vēl 14 punktus un astoņas bumbas zem groziem iekrāja Vojins Medarevičs.

Par Latvijas izlases potenciālo līderi uzskatāms arī Spānijā spēlējošais Krišs Helmanis, bet valstsvienības kapteiņa pienākumi uzticēti Kristiānam Šulcam.

Serbi pēc Dienvidslāvijas izjukšanas finālturnīrā šajā vecuma grupā spēlē sesto reizi. Bez 2007.gada čempionu titula debijā šajā forumā viņu kontā ir arī divi sudraba medaļu komplekti 2011.gadā, kad turnīrs notika Latvijā, un 2013.gadā.

Favorītes lomā būs Serbija, bet Latvijai ļoti svarīga būs arī Irānas – Puertoriko spēle. Irānas uzvara ar 1-15 punktu starpību otro vietu dotu Latvijai.

Tas ir būtiski, jo astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu komandu no A grupas, kur favorītu godā ir Kanādas un Lietuvas U19 izlases. Arī Japānas un Senegālas komandas nav vājas, tomēr, satiekoties ar tām, izredzes pārvarēt astotdaļfināla barjeru būtu lielākas.

Izslēgšanas turnīrs no piektdienas līdz svētdienai Rīgā norisināsies Olimpiskajā sporta centrā un “Arēnā Rīga”.

0 Komentāru