Latvijas U18 basketbolistu treneris Visockis-Rubenis: Ja kam tādam iziets cauri – nekas vairs nebiedē. Tagad tikai uz priekšu!

0 Komentāru
Latvijas U18 basketbolistu treneris Visockis-Rubenis: Ja kam tādam iziets cauri – nekas vairs nebiedē. Tagad tikai uz priekšu!
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas U18 basketbola izlase pēc ļoti laba pirmā puslaika trešdien aizvadītajā Eiropas čempionāta astotdaļfināla spēlē pret Turciju, nebija gatava tam, ka spēles otrajā daļā būs tik daudz kļūdu, tāpēc spēle izvērtās dramatiska, pēc laimīgās uzvaras atzina Latvijas komandas galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis.

Latvijas U18 izlases basketbolisti dramatiskā spēlē ar rezultātu 62:61 uzvarēja Turcijas vienaudžus, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur piektdien plkst.18.30 “Arēnā Rīga” tiksies ar Lielbritāniju.

Latvijas izlase spēles otrajā ceturtdaļā bija vadībā ar 21 punktu (37:16), taču pēdējās ceturtdaļas beigu daļā jau atradās iedzinējos ar 51:58. Tomēr komanda atrada spēkus, lai izrautu uzvaru un tiktu astoņu turnīra labāko komandu vidū.

“Bijām labi sagatavojušies, tāpēc izdevās izcils spēles sākums. Bijām agresīvi aizsardzībā un uzbrukumā, neļāvām turkiem darīt to, ko viņi gribēja,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Visocki-Rubeni.

“Otrajā ceturtdaļā kļuva grūtāk. Visas 40 minūtes vienādi augstā līmenī nespēj nospēlēt neviena komanda, tomēr kontrolējām spēles gaitu. Bijām gatavi, ka pēc lielā pārtraukuma turki izmantos presingu un zonas aizsardzību, taču nebijām gatavi, ka paši tik daudz kļūdīsimies. Kad tomēr tikām līdz labām pozīcijām, metieniem trūka sākotnējās pārliecības,” atzina treneris.

Tomēr ar dažādām taktiskām niansēm komanda spējusi atgūt savu spēli.

“Lai atgūtu iniciatīvu, pārbaudījām dažādus taktiskos variantus un spēlētāju virknējumus. Puiši nevienu brīdi nepadevās, bet brīžos, kad mūsu snaiperi nevarēja trāpīt no ideāli sagatavotām pozīcijām un meta garām sodus, mūsu ideju arsenāls jau bija patukšs. Bet, ja kāds saka, ka Dieva nav – viņš maldās. Ar iekšējo ticību sev un partneriem, ar nepadošanos un lielisko skatītāju atbalstu, nopelnījām Visaugstākā atbalstu, bez kā šādās spēlēs neiztikt, un pārkodām šo ļoti cieto riekstu. Tikām atalgoti par visu, ko esam darījuši, gatavojoties šim čempionātam,” gandarīts bija Visockis-Rubenis.

Nākamajā mačā Latvija spēlēs ar Lielbritānijas vienaudžiem, kas Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu sasnieguši pirmo reizi komandas vēsturē. Briti ceturtdaļfinālā ar 77:73 uzvarēja Somiju.

“Ja kam tādam iziets cauri – nekas vairs nebiedē. Tagad tikai uz priekšu – gatavosimies cīņai ar Lielbritāniju,” uzsvēra Latvijas U18 izlases treneris.

Svinot uzvaru piektdien, Latvija nodrošinās dalību nākamā gada U-19 Pasaules kausa izcīņā, kur tiks šo sacensību piecas labākās vienības.

Eiropas čempionātā U18 grupā Latvijas puiši savulaik izcīnījuši bronzas medaļas (2007., 2010.) un ceturto vietu (1998., 2013.). Pēdējos gados starts nav bijis tik veiksmīgs – desmitā (2015.), 13. (2016.) un 16. vieta (2017.). Pirms diviem gadiem, kad 2000.gadā dzimušie spēlēja U-16 čempionātā, pirmajā četriniekā bija Spānija, Lietuva, Turcija un Horvātija. Toreiz Latvijas komanda ne visai veiksmīgi aizvadīja svarīgās spēles turnīra vidusdaļā un beigās ieņēma 11.vietu.

0 Komentāru