Latvijas U-20 izlases basketbolisi atspēlē desmit punktu deficītu, tomēr piedzīvo neveiksmi

Latvijas U-20 basketbola izlase, kurai dažādu iemeslu dēļ nevar palīdzēt virkne potenciālo līderu, svētdien Grieķijā otrajā Eiropas čempionāta spēlē atguvās pēc neveiksmīga cīņas sākuma, turpinājumā atspēlējot desmit punktu deficītu, tomēr beigās vienalga zaudēja vienaudžiem no Ukrainas.

Latvijas basketbolisti cieta neveiksmi ar rezultātu 62:75 (21:31, 16:17, 15:9, 9:19), ciešot otro zaudējumu divos mačos. Zaudētājiem 15 punktus guva Renārs Birkāns, kurš izdarīja arī astoņas rezultatīvas piespēles, bet Roberts Blumbergs sameta 14 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas zem groziem, kamēr Eduards Hāzners izcēlās ar desmit punktiem.

Tikmēr Ukrainai teicamu spēli aizvadīja Svjatoslavs Mihaiļuks, kurš guva 26 punktus. Latvijai neizdevās pirmās ceturtdaļas beigas, jo trīs minūtes pirms tās beigām Arņa Vecvagara trenētā komandai bija tikai punkta deficīts (15:16), bet pirmā desmitminūte noslēdzās ar desmit punktu deficītu (21:31).

Līdz puslaika beigām starpību sadeldēt neizdevās, taču otrajā spēles daļā Latvija sāka pakaļdzīšanos un pirms pēdējā spēles cēliena zaudēja ar -3 (53:56). Savukārt piecas minūtes pirms mača noslēguma Latvija bija iedzinējos vairs ar vienu punktu (60:61), tomēr izglābties neizdevās, jo cīņas beigas daudz labāk aizvadīja ukraiņi, mača izskaņā svinot drošu uzvaru.

Sestdien turnīra pirmajā mačā Latvija ar 54:90 kapitulēja Izraēlai. Pēc spēles komandas galvenais treneris Kaspars Vecvagars uzsvēra, ka izlase nospēlējusi bez vīrišķības un pašcieņas. Tikmēr Ukraina C apakšgrupas pirmajā mačā ar 79:92 piekāpās Lietuvai.