Latvijas U-18 basketbolisti piekāpjas Ukrainai un cīnīsies par 13. vietu

Komentāri
Latvijas U-18 basketbolisti piekāpjas Ukrainai un cīnīsies par 13. vietu
Foto: FIBA.COM

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase piektdien Slovākijā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu ar 60:78 (18:27, 9:26, 19:10, 14:15) piekāpās Ukrainas vienaudžiem, kas līdz šim šajā turnīrā bija tikai zaudējuši.

Līdz ar to turpinājumā sestdien Latvija pusfinālā par 13.vietu spēkosies ar Melnkalnes un Somijas pāra stiprāko komandu. Neatkarīgi no izcīnītās vietas Latvijas komanda nezaudēs vietu augstākajā divīzijā, jo nākamgad varēs spēlēt ar čempionāta rīkotāju tiesībām.

Piektdienas spēlē Latvija pēc desmit minūtēm bija iedzinējos ar 18:27, bet īpaši neveiksmīgi aizvadīja otro ceturtdaļu, kurā pirmajās piecās minūtēs zaudēja pretiniekiem ar 1:12. Pēc puslaika Latvija jau zaudēja ar 27:53. Kaut trešajā ceturtdaļā deficīts nedaudz tika samazināts, iesaistīties cīņā par uzvaru Latvija nespēja.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 16 punktiem bija Edgars Kaufmanis, kamēr ar desmit punktiem izcēlās Gustavs Kārlis Kampuss. Latvijas izlase šī čempionāta pirmajā spēlē sestdien ar 78:61 apspēlēja Slovākiju, savukārt svētdien ar 49:93 cieta pamatīgu sagrāvi pret spēcīgo Franciju, kas pērn kļuva par šīs vecuma grupas kontinenta čempioni, kamēr otrdien ar 79:74 pieveica Bosniju un Hercegovinu. Apakšgrupas turnīra noslēgumā Latvijai, Francijai, kā arī Bosnijai un Hercegovinai bija pa diviem panākumiem trīs mačos, taču savstarpējās spēlēs labāki rādītāji bija francūžiem, kuri līdz ar to bija pirmie, kamēr bosnieši ieņēma otro, bet latvieši trešo vietu, pēdējai paliekot Slovākijai.

Savukārt astotdaļfinālā latvieši ar sīvā cīņā ar 65:71 piekāpās Grieķijas basketbolistiem, tādējādi čempionātu turpinot par devīto vietu. Tikmēr ukraiņi šajā čempionātā līdz šim bija cietuši tikai zaudējumus. Ukrainas basketbolisti apakšgrupu turnīrā vispirms ar 52:69 zaudēja Itālijai, pēc tam ar 72:84 tikai pagarinājumā piekāpās spēcīgajai Spānijai, bet noslēdzošajā mačā ar 63:72 tika atzīts Serbijas pārākums. Astotdaļfinālā ukraiņi ar 76:78 sīvā cīņā zaudēja Turcijas basketbolistiem.

Lasi vēl