Latvijas U-16 izlases basketbolistes ar uzvaru sāk Eiropas čempionātu

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase piektdien Francijā ar uzvaru sāka Eiropas čempionātu kadetēm, kurā piecas labākās komandas iegūs tiesības nākamajā gadā spēlēt U-17 Pasaules kausa izcīņas turnīrā.

Latvijas jaunās basketbolistes ar 67:52 (18:6, 15:13, 11:27, 23:6) uzveica Baltkrievijas vienaudzes, uzvaru nodrošinot spēles beigu daļā.

Uzvarētājām 18 punktus guva Laura Meldere, kura izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, kamēr Ketija Vihmane pievienoja 14 punktus. Savukārt Baltkrievijai ar 13 punktiem labākā bja Darja Sjamiļetņikava.

Latvijas izlase čempionātu sāka ļoti pārliecinoši, taču puslaikā ejot, pārsvars vairs nebija tik liels. Savukārt pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas kadetes jau zaudēja ar 44:46, taču pēdējā spēles cēlienā izrāva uzvaru, pretiniecēm ļaujot gūt vien sešus punktus.

Baltkrievija būs nākamā gada Pasaules U-17 kausa saimniece.

Turpinājumā sestdien latvietes spēkosies ar Turciju, bet svētdien apakšgrupas noslēdzošajā mačā tiksies ar mājiniecēm francūzietēm.

Šo komandu grupu kārtas pirmajā mačā pārāka bija Francija, kas turcietes uzvarēja ar 70:52 (20:14 20:16, 18:11, 12:11).

Latvijas kadetēm otrdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas vienībām – Serbiju, Itāliju, Ungāriju vai Rumāniju. Astotdaļfināla uzvarētājas turpinās cīņu par medaļām, bet zaudētāja spēkosies par devīto pozīciju un vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.